Home Straipsniai
APIE ISTORIJOS ŽINIŲ KONKURSĄ „IR KAS GI MUS NUGALĖS...“ PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Edita Sėdaitienė, istorijos mokytoja metodininkė, LIMA Marijampolės skyrius   
Trečiadienis, 03 Gegužė 2017 17:53

Marijampolės kraštotyros muziejaus Saulėračio galerijoje 2017 m. kovo 30 d. įvyko konkursas II-III gimnazijos klasių mokiniams „Ir kas gi mus nugalės...“, skirtas Lietuvos partizaniniam karui. Jį organizavo Marijampolės istorijos mokytojų metodinė grupė bei Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Marijampolės skyrius.

Savo tautos ir valstybės istorijos pažinimas, jos praeities unikalumas padeda geriau suvokti Lietuvos geopolitinę situaciją, šiandieninių įvykių aktualijas ir grėsmes. Istorijos išmanymas leidžia pajusti savo ryšį su praeitimi. O šis konkursas skatina saugoti istorinę atmintį apie rezistencines kovas Lietuvoje, stiprina pasididžiavimo savo valstybe jausmą, ugdo jaunosios kartos patriotiškumą.

Konkurse dalyvauti panoro Marijampolės Sūduvos gimnazijos, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos, Marijampolės profesinio rengimo centro ir Igliaukos A. Matučio gimnazijos komandos. Mokiniai ir mokytojai liko patenkinti ir žiniomis, ir padėkos raštais, kuriuos atsiėmė iš Marijampolės Kraštotyros muziejaus direktoriaus A. Pilecko rankų. Ne ką mažiau jiems svarbu buvo ir bendra renginio nuotaika, azartas, komandinio darbo ir atstovavimo savo mokykloms galimybė.

is-kas-gi-mus-nugales

Visi konkurso dalyviai ir juos parengę mokytojai susitiko dar kartą – Velykinių atostogų metu Marijampolės savivaldybė konkursantams dovanojo edukacinę kelionę į Vilnių. Aplankėme Tuskulėnų rimties parko memorialą – sovietmečio okupacijos baisumus menančią vietą. Antakalnio kapinėse uždegėme žvakę ir tylos minute pagerbėme Sausio 13-osios ir Medininkų žudynių aukų – paskutiniųjų laisvės kovų aukų – atminimą.

Negalėjome neužsukę pravažiuoti pro Antakalnyje esančią šv. Petro ir Povilo bažnyčią – baroko perlą, garsų visoje Europoje. Laiko liko ir greitai ekskursijai po Vilniaus senamiestį, ir kavai, ir smagiam pasivaikščiojimui sostinėje.

Džiugu pastebėti, kad edukacinės veiklos netradicinėse erdvėse naudingos ne tik žinių prasme. Jos visiems – ir mokytojams, ir mokiniams leidžia pasijusti laisvesniais ir sąmoningesniais, savo krašto, savo bendruomenės patriotais.

Paskutinį kartą atnaujinta Antradienis, 09 Gegužė 2017 15:18
 
ĮSPŪDŽIAI PO KONKURSO „LIETUVOS ISTORIJOS ŽINOVAS“ PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Administratorius   
Ketvirtadienis, 23 kovas 2017 13:25

DSC05293

Konkurse dalyvavo visi norintys Henriko Senkevičiaus gimnazijos 5-12 klasių mokiniai.

Konkurso gimnazijoje iniciatorė istorijos mokytoja metodininkė Alina Narkevič.

Geriausią rezultatą pasiekė II kl. mokinė Selina Kosovska. Sveikiname!

Labai ačiū mūsų gimnazijos mokiniams už dalyvavimą konkurse, konkurso koordinatorei  gimnazijos pavaduotojai Reginai Sinkevičienei, konkurso vykdytojoms Alicijai Volkovai ir Danutai Nausutienei, vertinimo komisijos grupei Jolantai Ivanovienei ir Aušrai Girdziušieniei, Alinai Narkevič.

Paskutinį kartą atnaujinta Antradienis, 09 Gegužė 2017 15:19
Skaityti daugiau...
 
ĮSPŪDŽIAI PO STAŽUOTĖS GRAIKIJOJE PDF Spausdinti El. paštas
Parašė LIMA Rokiškio skyriaus pirmininkė Rima Šimėnienė, Juodupės gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė   

     Pagal ERASMUS+ KA1 pagrindinio veiksmo Rokiškio švietimo skyriaus inicijuotą projektą ,,Pagrindinio ugdymo pakopoje dirbančių mokytojų kompetencijų tobulinimas ir lyderystės plėtra Rokiškio r. mokyklose", kovo 21-25 dienomis šeši rajono istorijos ir lietuvių k. mokytojai dalyvavo stažuotėje Graikijoje, Atėnų mieste. Stažuotės tema – „Efektyvus mokytojų bendradarbiavimas. Integruoto ir holistinio ugdymo organizavimas Graikijos mokyklose."
    Jau pirmosiomis dienomis lankėmės trijose mokyklose: pradinėje Maraslion, eksperimentinėje Atėnų gimnazijoje, Ilijono licėjuje ir mokytojų mokymo centre. Stebėtose pamokose, pokalbiuose su mokytojais ir mokyklų administracija, mokytojų mokymo centro vadovais
susipažinome su Graikijos švietimo sistema. Sužinojome, kad nuo 6 iki 12 metų vyksta pradinis ugdymas- dimotiko (1-6 klasės), nuo 12 iki 15 metų - privalomas pagrindinis vidurinis išsilavinimas – gymnasio (7-9 klasės) ir nuo 16 iki 18 metų - aukštesnysis vidurinis išsilavinimas – licėjus (10-12 klasės).

Skaityti daugiau...
 
PAČIOS STIPRIAUSIOS PAMOKOS YRA TOS, KURIOS NENURODYTOS TVARKARAŠTYJE PDF Spausdinti El. paštas

       Ar pilietiškumo pagrindų mokymas mokykloje atlieka savo pagrindinę paskirtį – ugdo pilietiškai brandesnį jaunimą? Ar savo tautos ir valstybės praeities pažinimas įgalina geriau suprasti šiandieninės Lietuvos politinio, ekonominio, socialinio ir kultūrinio gyvenimo vyksmą ir kaitą? Ar pasipriešinimo istorijos integravimas į pilietiškumą pasiekė tikslą? Ir ką daryti, kaip veikti, kad mokiniai taptų pilietiškesni?

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 5