Home
DR. DAN SHAPIRA PASKAITA VU ISTORIJOS FAKULTETE
Parašė Administratorius   

Seminaro programą rasite ČIA.paskaita D SHAPIRA pakatas

 
LIETUVOS ISTORIJOS MOKYTOJŲ ASOCIACIJOS TARYBOS IR SKYRIŲ PIRMININKŲ SEMINARAS – IŠVYKA ROKIŠKIO RAJONE “ISTORIJOS PAMOKOS KITOSE APLINKOSE“
Parašė Rima Šimėnienė, LIMA Rokiškio skyrius pirmininkė   

Dvaras

2017 m. gegužės 20 d. Rokiškio rajone vyks Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos tarybos ir skyrių pirmininkų seminaras – išvyka „Istorijos pamokos kitose aplinkose“.

PROGRAMA

10.00– 10.30 val. svečių sutikimas Rokiškio krašto muziejuje (Tyzenhauzų al. 5, Rokiškis). Dalyvių registracija

10.30 – 11.00 val. rytinė kava. Sveikinimo žodis. Susipažinimas.

11.00 – 11.30 val. ekskursija Rokiškio krašto muziejuje „Dvaro eksponatai prabyla ir pasakoja...“

11.30 – 12.00 val. Liongino Šepkos (1907-1985) drožinių ir prakartėlių ekspozicijos – unikalios liaudies kūrybos pavyzdys.

12.00- 13.00 val. ekskursija Rokiškio senamiestyje ir Šv. Mato bažnyčioje.

13.15- 14.00 val. kelionė prie Lietuvos akropolio – Onuškio Komarų dvaro.

14.15 - 16.00 val. Ilzenbergo dvaras: 500 metų istorija, tiltas į meilės salą ir harmonijoje su gamta gaminama produkcija.

16.00 - 17.00 val. seminaro apibendrinimas ir refleksija.

 
STEIGIAMOJO SEIMO DIENAI IR 1922 M. LIETUVOS VALSTYBĖS KONSTITUCIJOS 95-MEČIUI PAMINĖTI SKIRTI RENGINIAI
Parašė Administratorius   

LCVA P-13306 A

Lietuvos kariuomenės kariūnas trimituoja Karo muziejaus bokšte, laikinojoje Lietuvos sostinėje. Kaunas, XX a. 4-asis dešimtmetis | Fotografas nenurodytas, LCVA, P-13306

2017 m. gegužės 17 d. (trečiadienį) kviečiame dalyvauti Steigiamojo Seimo dienai ir 1922 m. Lietuvos Valstybės Konstitucijos 95-mečiui paminėti Lietuvos Respublikos Seime (Gedimino pr. 53, Vilnius) skirtuose renginiuose.

11.30 val.  parodos Ne vienai valandai: Lietuvos Valstybės Konstitucijai  95", skirtos Lietuvos konstitucingumo raidai.

12 val.  apskritojo stalo diskusija Lietuvos konstitucingumo raida" Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai).

 

 

Skaityti daugiau...
 
KVIETIMAS DALYVAUTI TRĖMIMO METINIŲ MINĖJIME
Parašė Administratorius   

Tremimo metines

2017 m. gegužės 22 d. (pirmadienį) Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių Vilniaus skyriai maloniai kviečia dalyvauti minėjime, skirtame 1948 m. gegužės 22-23 d. trėmimo metinėms pažymėti.

Minėjime dalyvaus buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai, Laisvės kovos dalyviai, Lietuvos Respublikos Seimo nariai, jaunimo ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokyklų bendruomenių atstovai, choras „Laisvė“.

Programa:

12 val. – Šv. Mišios. Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia (Lukiškių g.10).

13 val. – minėjimas ir susikaupimo valandėlė prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms atminti (Aukų g.).

Skaityti daugiau...
 
APIE ISTORIJOS ŽINIŲ KONKURSĄ „IR KAS GI MUS NUGALĖS...“
Parašė Edita Sėdaitienė, istorijos mokytoja metodininkė, LIMA Marijampolės skyrius   

Marijampolės kraštotyros muziejaus Saulėračio galerijoje 2017 m. kovo 30 d. įvyko konkursas II-III gimnazijos klasių mokiniams „Ir kas gi mus nugalės...“, skirtas Lietuvos partizaniniam karui. Jį organizavo Marijampolės istorijos mokytojų metodinė grupė bei Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Marijampolės skyrius.

Savo tautos ir valstybės istorijos pažinimas, jos praeities unikalumas padeda geriau suvokti Lietuvos geopolitinę situaciją, šiandieninių įvykių aktualijas ir grėsmes. Istorijos išmanymas leidžia pajusti savo ryšį su praeitimi. O šis konkursas skatina saugoti istorinę atmintį apie rezistencines kovas Lietuvoje, stiprina pasididžiavimo savo valstybe jausmą, ugdo jaunosios kartos patriotiškumą.

Konkurse dalyvauti panoro Marijampolės Sūduvos gimnazijos, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos, Marijampolės profesinio rengimo centro ir Igliaukos A. Matučio gimnazijos komandos. Mokiniai ir mokytojai liko patenkinti ir žiniomis, ir padėkos raštais, kuriuos atsiėmė iš Marijampolės Kraštotyros muziejaus direktoriaus A. Pilecko rankų. Ne ką mažiau jiems svarbu buvo ir bendra renginio nuotaika, azartas, komandinio darbo ir atstovavimo savo mokykloms galimybė.

is-kas-gi-mus-nugales

Visi konkurso dalyviai ir juos parengę mokytojai susitiko dar kartą – Velykinių atostogų metu Marijampolės savivaldybė konkursantams dovanojo edukacinę kelionę į Vilnių. Aplankėme Tuskulėnų rimties parko memorialą – sovietmečio okupacijos baisumus menančią vietą. Antakalnio kapinėse uždegėme žvakę ir tylos minute pagerbėme Sausio 13-osios ir Medininkų žudynių aukų – paskutiniųjų laisvės kovų aukų – atminimą.

Negalėjome neužsukę pravažiuoti pro Antakalnyje esančią šv. Petro ir Povilo bažnyčią – baroko perlą, garsų visoje Europoje. Laiko liko ir greitai ekskursijai po Vilniaus senamiestį, ir kavai, ir smagiam pasivaikščiojimui sostinėje.

Džiugu pastebėti, kad edukacinės veiklos netradicinėse erdvėse naudingos ne tik žinių prasme. Jos visiems – ir mokytojams, ir mokiniams leidžia pasijusti laisvesniais ir sąmoningesniais, savo krašto, savo bendruomenės patriotais.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 20 iš 49

logo 2020 mazas failas

KONKURSAS

KONKURSO PARTNERIAI
LR Seimas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
LII
LIMA siuntimui
VU IF
Delfi RGB-new-page-001
LNB logo
Valdovu rumai
juodas logo GoHisto

Prisijungę

Mes turime 37 svečius online