Home
KLAIPĖDA VĖL SUSITINKA SU REFORMACIJA
Parašė Loreta Elertienė   

Pripažindamas Reformacijos įtaką ir svarbą Lietuvos valstybingumui ir kultūrai Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė 2017 metus Reformacijos metais (nutarimo Nr. XII-2349). Tad visai neatsitiktinai rugsėjo 22–23 dienomis LIMA nariai rinkosi Klaipėdoje į istorijos mokytojų praktinę konferenciją.

Žvelgiant iš amžių perspektyvos, galima teigti, kad Reformacijos idėjos privertė Europą kitu žvilgsniu pažvelgti į save. Reformacijos idėjų paskatintos kūrėsi ne tik mokyklos, spaustuvės, universitetai, bet ir protestantiškos valstybės su savo valstybinėmis bažnyčiomis (pirmoji protestantiška valstybė pasaulyje 1525 m. tapo dabartinės Lietuvos kaimynė – Prūsijos kunigaikštystė). Ne veltui konferencijos vieta pasirinkta Klaipėda, kuri ilgus amžius buvo vokiškos, protestantiškos kultūros miestu.

Gausiai susirinkusius konferencijos dalyvius iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Pakruojo, Marijampolės, Šakių, Jonavos, Biržų, Šilutės ir Klaipėdos miestų ir rajonų pasveikino Baltijos gimnazijos teatro grupė, mokyklos direktorė bei garbūs miesto svečiai.

Skaityti daugiau...
 
KVALIFIKACINIS SEMINARAS ISTORIJOS MOKYTOJAMS
Parašė Administratorius   

 LIMA siuntimui

Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos

Vilniaus skyrius

 LEU HUF

 

2017 m. spalio 21 d. Lietuvos edukologijos universiteto Humanitarinio ugdymo fakultete (T. Švečenkos g. 31, A5 aud.) organizuojamas kvalifikacinis seminaras istorijos mokytojams tema „Vidurinių amžių istorija ir jos šaltiniai“.

 

Tikslai:

  • aptarti socialinius, religinius ir geopolitinius Vakarų Europos ir Viduržemio jūros regiono reiškinius, XI amžiuje atvedusius prie Kryžiaus žygių;
  • apžvelgti XIII a. Lietuvos mūšius;
  • remiantis Eiliuota Livonijos kronikos aprašymu, aptarti Garuozos mūšį.

 

Darbotvarkė

10.00–10.05 val. LEU Humanitarinio ugdymo fakulteto prodekanės prof. dr. Sandros Grigaravičiūtės įžanginis žodis.

10.05–11.05 val. doc. dr. Darius Alekna. „Dievo taikos ir Dievo paliaubų sąjūdžiai X–XI a.“

11.05–12.05 val. doc. dr. Darius Alekna. „Kodėl prasidėjo kryžiaus žygiai?“

Skaityti daugiau...
 
RENGINIŲ „UŽ JŪSŲ IR MŪSŲ LAISVĘ!” PROGRAMA
Parašė Administratorius   

Bendra programa-Kosciuska

Andrejus Tadas Bonaventūra Kosciuška, daugiausiai žinomas kaip Tadas Kosciuška (1746-1817) – istorinėje Lietuvoje gimęs bajoras, Jo Karališkosios Malonybės ir Abiejų Tautų Respublikos Varšuvos kadetų korpuse ir Paryžiaus karo mokykloje subrendęs inžinerijos karininkas, savo talentus atskleidęs JAV Nepriklausomybės kare (1775-1783), Rusijos – Abiejų Tautų Respublikos kare (1792) ir jo vardu pavadintame sukilime (1794).

Pagrįstai laikomas vienu svarbiausių pasaulio laisvės simbolių XVIII a. pabaigos- XIX a. I pusės Revoliucinių karų epochoje, kovojęs už tautų ir žmogaus laisvę tiek tarnyboje, tiek asmeniniame gyvenime. Nepripažinęs nei vergovės, nei baudžiauninkų išnaudojimo, darbų neskyręs nuo žodžių, tikėjęs Teisybe, Laisve ir Nepriklausomybe, visuotinės piliečių idėjos propaguotojas ir ideologas, karys ir poetas.

Skaityti daugiau...
 
KVIETIMAS Į PRANCIŠKAUS SKORINOS FORUMĄ
Parašė Administratorius   

Kvietimas-Skorinos-forumas-2017-spalio-17

 
NACIONALINIS MOKINIŲ KONKURSAS „PRAEITIES STIPRYBĖ – DABARČIAI“
Parašė Administratorius   

Lietuvai100

Kviečiame pradėti švęsti Atkurtos Valstybės Šimtmetį bei neįprastai ir kūrybiškai pažinti savo krašto Laisvės istoriją, o atradimu pasidalinti su visa Lietuva.

 

Su konkurso šūkiu „PAŽINK LAISVĘ!“ siūlome vyresnių klasių mokinių komandoms, pasitelkus tiriamuosius bei kūrybinius įgūdžius pažinti sudėtingus, įdomius ir įkvepiančius Lietuvos Laisvės kovų įvykius, asmenybes ar jų įamžinimo būdus.

Būkite šiandienos herojais – aktyviais XXI amžiaus Lietuvos kūrėjais, suvokiančiais, kad nuo Jūsų kasdieninių pastangų priklauso ne tik dabartis, bet ir būsimas Valstybės šimtmetis!

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 19 iš 50

logo 2020 mazas failas

KONKURSAS

KONKURSO PARTNERIAI
LR Seimas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
LII
LIMA siuntimui
VU IF
Delfi RGB-new-page-001
LNB logo
Valdovu rumai
juodas logo GoHisto

Prisijungę

Mes turime 15 svečius online