PO ŠEŠIOLIKOS METŲ

          Šešiolika metų praėjo nuo to laiko kai Klaipėdoje vyko respublikinė moksleivių istorijos olimpiada. Ir štai jaunieji istorijos mylėtojai balandžio 22-23 dienomis vėl rinkosi vėjuotoje, pavasariu kvepiančioje Klaipėdoje.
          „Mažoji Lietuva – istorinis Lietuvos regionas XVI – XX a." – tokia klaipėdiečių širdžiai miela XXVI-osios Lietuvos mokinių istorijos olimpiados tema.

          Koks esminis lietuvių ir lietuvininkų skirtumas? Kodėl lietuvininkai žiūrėjo į žemaičius, atvykstančius per Nemuną į Mažąją Lietuvą, kaip į žemesnio lygio žmones? Kodėl lietuviai Mažojoje Lietuvoje ėmė gerokai sparčiau nutautėti nei Didžiojoje Lietuvoje? Koks indėlis Mažosios Lietuvos į Didžiosios Lietuvos kultūrą? Į šiuos ir kitus klausimus bandė atsakyti 73 moksleiviai, susirinkę iš visų Lietuvos regionų.

        XXVI-osios Lietuvos mokinių istorijos olimpiados organizatoriai: Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos Baltijos gimnazija, Lietuvos istorijos mokytojų asociacija.

Skaityti daugiau...
 
KONFERENCIJA „SOCIALINIAI MOKSLAI: KAIP UGDYSIME ATEITIES MOKINĮ?“

         Kvieciame i nemokama socialiniu mokslu konferencija 2016.04.28 Valdovu rumuose

 

          Balandžio 28 d. (ketvirtadienį) , 12 val. kviečiame Jus į konferenciją „Socialiniai mokslai: kaip ugdysime ateities mokinį?", kuri vyks Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.
      Konferencijos metu bus aptariama: tendencijos, keičiančios požiūrį į mus supantį pasaulį, mokymą(si) ir mus pačius; socialinių mokslų reikšmė asmenybės ugdyme; Z karta kaip naujas žvilgsnis į mokymosi procesą; socialinių mokslų padėtis Lietuvos mokyklose; ugdymo ateitis globalizacijos sąlygomis; diskutuosime kaip istorijos, geografijos, pilietiškumo ugdymo mokytis šiandien.


Konferencijos programa >>
Registracija į konferenciją >>

 

 
LIETUVOS IR UŽSIENIO LIETUVIŠKŲ MOKYKLŲ LITUANISTŲ IR ISTORIKŲ FORUMAS

     

        Šių metų Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų lituanistų ir istorikų forumas "Kaip atrasti Vasario 16-osios Respubliką mokykloje?" vyks balandžio 29–30 d. Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje, (Gimnazijos g. 3,) Kaune.

Su forumo programa galite susipažinti paspaudę čia.

Kvietimą į lietuviškų mokyklų lituanistų ir istorikų forumą rasite čia.

 

 
PAČIOS STIPRIAUSIOS PAMOKOS YRA TOS, KURIOS NENURODYTOS TVARKARAŠTYJE

       Ar pilietiškumo pagrindų mokymas mokykloje atlieka savo pagrindinę paskirtį – ugdo pilietiškai brandesnį jaunimą? Ar savo tautos ir valstybės praeities pažinimas įgalina geriau suprasti šiandieninės Lietuvos politinio, ekonominio, socialinio ir kultūrinio gyvenimo vyksmą ir kaitą? Ar pasipriešinimo istorijos integravimas į pilietiškumą pasiekė tikslą? Ir ką daryti, kaip veikti, kad mokiniai taptų pilietiškesni?

Skaityti daugiau...
 

2prKviečiame istorijos mokytojus bei visus, besidominčius istorija ir neabejingus LIMA veiklai, pasinaudoti proga ir paremti mūsų asociaciją skiriant nors 1% nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio sumos. Jūsų pervesti pinigai bus skiriami internetinės svetainės – lengvai prieinamo neišsemiamo informacijos šaltinio – administravimui ir tobulinimui, mokytojų kūrybinių iniciatyvų skatinimui, konferencijų, seminarų, konkursų organizavimui.

Lietuvos istorijos mokytojų asociacija

                          Čiobiškio g. 16, LT-07181 Vilnius

                         Juridinio asmens kodas 190763651

                          Swedbankas LT18 7300 0100 3534 5368

 

Nuoširdžiai dėkojame už paramą asociacijai! 

LIMA Tarybos vardu Žaneta Vaškevičienė

Pildymo portale instrukcija

 

 

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 10 iš 33

2017 logo
 
KONKURSO PARTNERIAI
LR Seimas
SMM
LII
LIMA siuntimui
LEU
VU IF 
LPA logo 1
Delfi RGB-new-page-001
 LNB logo
 Valdovu rumai
 vusa.RGB
LEU-SA-logo1
juodas logo GoHisto

Prisijungę

Mes turime 110 svečius online