Home
Vilniaus miesto istorijos olimpiada
Parašė Laima Plentienė ir Jurgita Širvaitienė   

Dideli žmonės anksčiau už kitus pamato tekančią saulę.

Indėnų patarlė      

2013 m. vasario 12 dieną mūsų gimnazijoje vyko Vilniaus miesto 10-12 klasių mokinių istorijos olimpiada, skirta lietuvių laisvės kovoms atminti „Lietuvių tautos kova dėl valstybingumo atkūrimo 1940-1990 m.“ Džiugu , kad Vasario 16-osios išvakarėse mūsų gimnazijai buvo patikėta suorganizuoti istorijos olimpiadą tokia svarbia kiekvienam Lietuvos piliečiui tema.

1 nuotrauka1

 

 

Skaityti daugiau...
 

 

   9 985    Įsteigta Lietuvos pedagogų asociacijų vadovų taryba

 

Šių metų sausio 3-ąją dieną Vilniuje rinkosi Lietuvos mokytojų-dalykininkų bei dėstytojų asociacijų vadovai. Susitikime dalyvavo Lietuvos anglų kalbos mokytojų, Lietuvos biologijos mokytojų, Lietuvos chemijos mokytojų, Lietuvos geografijos mokytojų, Lietuvos informatikos mokytojų, Lietuvos istorijos mokytojų, Lietuvos kalbų pedagogų, Klasikų, Lietuvos muzikos mokytojų, Lietuvos prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų, Šokio mokytojų asociacijų, Lietuvos dailės ugdytojų draugijos, Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjungos bei Lituanistų sambūrio vadovai ar jų atstovai. Prie įsteigtos Tarybos suskubo prisijungti ir Lietuvos matematikos mokytojų, Lietuvos Respublikos rusų kalbos (užsienio kalbos) mokytojų Lietuvos socialinų pedagogų ir Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos.

Plačiau...
 
Mieli Kolegos,

dar vieną ratą apsukome, gražių darbų daug nuveikėme. Sustokime akimirkai, pakelkime akis į dangų, pagaukime savo snaigę, vienintelę tokią. Pamąstykime apie praėjusius metus, paleiskime susikaupusius rūpesčius ir pasitikime Naujuosius spindėdami, lyg snaigės – vienintelės, unikalios ir nepakartojamos. Tegul šios šventės atneša Jums vidinę ramybę, tyrą džiugesį, o ateinantys metai būna kupini šviesių vilčių ir naujų idėjų.

Nuoširdžiai

Violeta Kriščiūnienė LIMA tarybos pirmininkė

 
J. Ratzinger / Benediktas XVI. Gimimas iš Mergelės – mitas ar istorinė tiesa?
Parašė http://www.katalikuleidiniai.lt   

2012-12-18

Laukdami popiežiaus Benedikto XVI knygos „Jėzus iš Nazareto. Prologas. Pasakojimai apie vaikystę“ lietuviško leidimo siūlome dar vieną jos ištrauką.

Arcabas (g. 1926). Švč. M. Marija lanko Elžbietą. Bet pagaliau visiškai rimtai turime paklausti: Ar tai, ką abu evangelistai Matas ir Lukas skirtingai ir remdamiesi skirtingomis tradicijomis praneša apie Jėzaus pradėjimą Mergelėje Marijoje Dvasios veikimu, yra istorinė tikrovė, realus, istorinis įvykis, ar vis dėlto pamaldi legenda, kuria savaip norima išreikšti ir paaiškinti Jėzaus slėpinį?

Pirmiausia pradedant Eduardu Nordenu († 1941) ir Martinu Dibeliusu († 1947), pasakojimo apie mergeliškąjį Jėzaus gimimą ištakų mėginta ieškoti religijos istorijoje ir manyta jas atradus Egipto faraonų pradėjimo ir gimimo istorijose. Antra giminingų vaizdinių sritis aptikta ankstyvajame judaizme, vėlgi Egipte, Filono Aleksandriečio († po 40 po Kr.) mokyme. Vis dėlto abi vaizdinių sritys viena nuo kitos labai skiriasi. Vaizduojant dieviškąjį faraonų pradėjimą, kai dievybė fiziškai suartėja su motina, galiausiai siekiama teologiškai įteisinti valdovo kultą; tai politinė teologija, trokštanti nukelti karalių į to, kas dieviška, plotmę ir taip įteisinti jo pretenziją į dieviškumą. Filono pasakojimas apie protėvių sūnų gimimą iš dieviškosios sėklos, priešingai, yra alegorinio pobūdžio. „Protėvių žmonos... virsta dorybių alegorijomis. Kaip tokios, jos tampa nėščios nuo Dievo ir savo vyrams pagimdo per jas įkūnytas dorybes“ (Gnilka, op. cit., p. 25). Kaip toli peržengiama alegorijos riba, nustatyti sunku.

Skaityti daugiau...
 
Gerb. Kolegos,
Parašė Violeta Kriščiūnienė   

informuoju Jus, kad lapkričio 28 d. įvyko LIMA tarybos posėdis, kuriame buvo svarstomas klausimas ir dėl LIMA bendruomenės telkimo bei naujų skyrių kūrimo. Kviečiu visos Lietuvos istorijos mokytojus burtis ir kurti skyrius savo rajonuose, miestuose, miesteliuose ir kt.

Aktyvinant skyrių kūrimą, tarybos nariai pasiskirstė kuruojamomis apskritimis. Tuo pačiu prašau visus skyrių lyderius susisiekti su koordinatoriais (pranešti apie jau įkurtus ar kuriamus skyrius). LIMA tarybos nariai, tarp jų ir aš, atsakys į Jums rūpimus klausimus, pakonsultuos Jus dėl tolimesnės veiklos. Sėkmės! Susirinkimo protokolas

Daugiau informacijos žr. LIMA skyriai

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 47 iš 49

logo 2020 mazas failas

KONKURSAS

KONKURSO PARTNERIAI
LR Seimas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
LII
LIMA siuntimui
VU IF
Delfi RGB-new-page-001
LNB logo
Valdovu rumai
juodas logo GoHisto

Prisijungę

Mes turime 20 svečius online