Home
Ar dar būtų galima užtikrinti ugdymo kokybę šiandieninėje Lietuvos mokykloje?
Parašė Saulius Jurkevičius   

Pasisakymą apie padėtį švietimo sistemoje būtų galima pradėti citata iš „Lietuvos ryto“ Laiko ženklų skilties: „Lietuvos švietimo problemos žinomos jau ne vienerius metus: drausmės mokyklose stoka, neaukšti mokymosi ir elgesio standartai, geriausiu atveju nukreipti į vidutinį lygį, išplitusi pedagogų apatija, formalus požiūris į mokinius, menkas mokytojo profesijos prestižas.“ Akivaizdu, kad esama padėtis švietimo sistemoje kelia visuomenės rūpestį ir nerimą.

 

Skaityti daugiau...
 
Dalijamės patirtimi ir pastebėjimais

ALYTAUS MIESTO MOKYKLŲ MOKINIŲ ISTORIJOS KONKURSAI

 

                      Dabartinėje Lietuvos švietimo sistemoje prasidėjęs tiksliųjų mokslų reikšmės bumas ir didėjanti abiturientų emigracija į Europos universitetus, istorijos mokslą daro nepopuliarų. Vis daugiau gabių mokinių renkasi tiksliuosius mokslus, o ne istoriją. Istorijos mokytojai tuo susirūpinę. Labai svarbu populiarinti istorijos mokslą, kad jis netaptų antrarūšiu dalyku.

  

Skaityti daugiau...
 

9 985Mieli, Kolegos,

LIMA tarybai labai svarbi Jūsų nuomonė!

    Kovo 29 d. LIMA tarybos posėdyje buvo iškeltas klausimas dėl būtinybės pradėti viešai svarstyti privalomo istorijos brandos egzamino įvedimo reikalingumą. Kokia Jūsų nuomonė?

Prašome  iki balandžio 14 d. el. p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai  atsiųsti argumentuotą nuomonę dėl šios LIMA tarybos iniciatyvos.

 

LIMA tarybos vardu

Violeta Kriščiūnienė  

 
Viktorina „Kelmei – 530“
Parašė Monika Žukauskaitė   

Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Kelmės skyrius kartu su rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi bei krašto muziejumi pakvietė į istorijos viktoriną rajono moksleivius. Jie buvo paraginti pasidomėti Kelmės miesto, švenčiančio 530 metų jubiliejų, istorija.

Viktorina buvo organizuota dvaro rūmuose, kuriuose dabar veikia krašto muziejus. Susirinko šešios mokinukų komandos iš Elvyravos pagrindinės, Pakražančio vidurinės, Kelmės „Aukuro“ pagrindinės, Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės mokyklų, Kelmės „Kražantės“ progimnazijos bei Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos. Kiekvieną komandą sudarė trys moksleiviai. Iki pat viktorinos pradžios vaikai iš rankų nepaleido užrašų, kuriuose buvo užfiksuoti patys svarbiausi ir įdomiausi su rajono centru susiję faktai.

Renginį pradėjęs Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Kelmės skyriaus pirmininkas Ir Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės mokyklos mokytojas Evaldas Butkus sakė, jog dalyvaujant viktorinoje svarbu vadovautis olimpiniu principu, varžytis draugiškai ir stengtis kuo geriau pažinti savo kraštą.

Pirmiausia komandos turėjo atlikti testo užduotis. Šioje rungtyje jų laukė 30 klausimų. Vieniems iš jų atsakyti pakako bendrųjų istorijos žinių, kiti ragino prisiminti su Kelmės miesto raida ar asmenybėmis susijusias smulkmenas. Antroji viktorinos dalis reikalavo ne tik puikių teorinių žinių, bet ir praktinio miesto pažinimo: komandos turėjo įvardinti žemėlapyje pažymėtus svarbiausius objektus.

Na, o trečiosios dalies metu komandos pristatė paruoštus namų darbus „Ką aš norėčiau parodyti į Kelmę atvykusiam svečiui“. Elvyraviškiai pasakojo apie Kelmės mažąją architektūrą (skulptūras), kražantiškiai didelį dėmesį skyrė Kelmės istorijai, vaiguviškiai domėjosi Kelmės ypatumais, o J. Graičiūno gimnazistai „keliavo“ po Kelmės dvarą. Pakražančio vidurinės mokyklos moksleiviai padeklamavo eiliuotą legendą apie Kelmės kilmę, bei buvusio kelmiškio, jau dabar amžinatilsį, rašytojo Icchoko Mero mintis apie Kelmę.

Susumavus balus, kuriuos komandos surinko atlikusios visas užduotis, komisija paskelbė viktorinos nugalėtojus. Pirmąją vietą iškovojo Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės mokyklos komanda, antroji vieta atiteko Kelmės J. Graičiūno gimnazijos moksleiviams, trečioji – Pakražančio vidurinės mokyklos jauniesiems istorikams. Visi dalyviai apdovanoti Lietuvos istorijos asociacijos Kelmės skyriaus padėkos raštais, Švietimo, Kultūros ir sporto skyriaus bei krašto muziejaus atminimo dovanėlėmis.

Komisijos nariai renginio pabaigoje džiaugėsi, kad moksleiviai neblogai pažįsta savo miestą, jo istoriją bei žmones.

IMG 5178IMG 5177

IMG 5168

IMG 5211

 
Moksleivių konferencija Marijampolėje
Parašė Marijampolės LIMA skyriaus pirmininkė Vaida Pituškienė   

   Visą kovo mėnesį Marijampolėje vyksta renginiai, skirti Marijampolės miesto vardo grąžinimo 25-mečiui paminėti. Ta proga buvo organizuota ir mokinių konferencija „Mano miestas- Marijampolė“ . Šiame renginyje aktyviai dalyvavo ir Marijampolės LIMA skyriaus nariai, kurie drauge su mokiniais paruošė daug įdomių pranešimų. Mokinių pasirinktos pranešimų temos buvo įvairios ir įdomios. Tai ir Marijampolės miesto vardo istorija bei marijampoliečių prisiminimai, ir istorinių 1989 metų įvykių išgyvenimai, kai miestui buvo sugrąžintas jo istorinis Marijampolės vardas, ir Sūduvos krašto istorija, Kvietiškio dvaro įtaka Marijampolės miesto raidai, Marijonų vienuolijos indėlis Marijampolės miestui, kiti istoriniai įvykiai (pokario laikotarpis), Sūduvos krašto žymūs žmonės, jų veikla ir likimai bei šių dienų Marijampolė. Marijampolės miesto kraštotyros muziejaus istorikai pakvietė keletą mokinių ir jų mokytojus skaityti pranešimus istorinėje- mokslinėje konferencijoje „Marijampolė istorijos verpetuose".

   Džiugu, kad Marijampolės LIMA skyriaus nariai yra aktyvūs ne tik savo mokyklose, bet daug prisideda ir prie miesto bendruomenės istorinių- pilietinių projektų organizavimo bei jų įgyvendinimo.

konferencija-1 konferencija-2

 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 42 iš 53

logo 2020 mazas failas

KONKURSAS

KONKURSO PARTNERIAI
LR Seimas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
LII
LIMA siuntimui
VU IF
Delfi RGB-new-page-001
LNB logo
Valdovu rumai
juodas logo GoHisto

Prisijungę

Mes turime 5 svečius online