Home
Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos mokymai
Parašė Žaneta Vaškevičienė   

 

1l

   Džiaugiamės, kad mūsų asociacija auga ir stiprėja. LIMA taryba, siekdama aktyvinti asociacijos narių veiklą, suorganizavo mokymus savo asociacijos skyrių vadovams ir iždininkams.  Mokymai vyko Vilniaus Antakalnio gimnazijoje. Atvyko ir suinteresuoti asociacijos skyrių kūrimu istorijos mokytojai. Renginio pradžioje  Saulius Jurkevičius, LIMA tarybos pirmininko pavaduotojas, programos rengimo darbo grupės pirmininkas, pristatė XXIV Lietuvos mokinių istorijos olimpiados programą, literatūros sąrašą, paaiškino,  į ką labiau atkreipti dėmesį ruošiant mokinius istorijos olimpiadai. Olimpiados tematiką ir problematiką  pakomentavo  Dr. Zita Medišauskienė, Lietuvos istorijos instituto direktoriaus pavaduotoja.

   Nuo 2010 m. ŠMM kartu su UPC remia Švietimo bendruomenių asociacijas.Buvo organizuoti mokymai ir stažuotės mokomųjų dalykų asociacijų tarybų nariams. Mūsų asociacijos taryba taip pat tobulinosi šiuose mokymuose ir įgytas žinias perteikė į renginį atvykusiems asociacijos skyrių vadovams ir iždininkams. Romaldas Navickas, LIMA narys, vienas iš renginio organizatorių,  kalbėjo apie finansų valdymą, Violeta Kriščiūnienė, LIMA tarybos pirmininkė,  -  apie viešuosius ryšius. Lucija Pobedinska  pamokė, kaip valdyti projektus. Asta Lukšienė skaitė pranešimą „Žmogiškieji ištekliai“. Robertas Ramanauskas perteikė idėjas, išgirstas mokymuose apie švietimo politiką.

Akimirkos iš mokymų

100 8478 3l 4l 

100 8508 100 8527

 100 8665 DSCF6484 DSCF6491

DSCF6493 DSCF6513 

   Žaneta Vaškevičienė, LIMA tarybos pirmininko pavaduotoja, supažindino su UPC organizuotoje stažuotėje į Estiją,  įgyta informacija apie Estijoje veikiančių mokytojų asociacijų veiklą ir problemomis bei pateikė įžvalgų LIMA asociacijos veiklai tobulinti. Mokytojai turėjo galimybę pabendrauti ir padiskutuoti  apie tai, kaip aktyvinti LIMA veiklą ir skyrių kūrimą, kaip  kartu spręsti šiuo metu aktualias istorijos mokymo problemas ir , ką kiekvienas galime padaryti, kad LIMA veikla būtų prasmingesnė. Buvo pasiūlymų, kad reikia stiprinti asociacijos vaidmenį istorijos mokytojų bendruomenėje, kad reikia siekti, jog asociacijos nariai teiktų rekomendacijas mokytojų atestacijai, darytų įtaką sprendžiant priimant svarbius švietimą reglamentuojančius dokumentus, skatintų aktyvius asociacijos narius ir pan.

5l

  Antra mokymų dalis vyko  LDK valdovų rūmuose, kur Gediminas Gendrėnas, edukacijos ir lankytojų centro vedėjas, asociacijos nariams pravedė apžvalginę ekskursiją ir supažindino su edukacinėmis programomis. Jam talkino Vida Kaunienė, edukacijos grupės administratorė – vyresnioji muziejininkė, edukacinių renginių vadovai -  Daiva Tuinylienė, Donatas Jokūbaitis, Ieva Baublytė, Saulius Poderis, iIstorijos mokytojos- stažuotojos Rasa Kaušakienė ir Nelė Kostinienė.

  Tikimės, kad asociacijos nariai, dalyvavę mokymuose, įgijo idėjų, kurias pritaikys savo veikloje bei pasidžiaugė savo kolegų bendryste.

                                   Renginio nuotraukas žiūrėkite galerijoje

 

 

ASOCIACIJOS VEIKLOS PLĖTRA IR KOKYBĖS GERINIMAS REGIONUOSE

Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos (LIMA) taryba, vykdydama programą ,,Asociacijos veiklos plėtra ir kokybės gerinimas regionuose“ pagal Švietimo bendruomenių asociacijų stiprinimo programų finansavimo projektą, 2013 m. lapkričio 16 d. Vilniuje organizuoja renginį ,,Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos narių mokymai“. Į šį renginį yra kviečiami visų miestų (rajonų) LIMA skyrių pirmininkai ir iždininkai. Prašome Jus rasti galimybę dalyvauti šiame renginyje. Jo metu bus ne tik aptariamos mūsų asociacijos veiklos perspektyvos, bet ir numatyta edukacinė bei kultūrinė programa . Visas renginio išlaidas (išskyrus kelionę į Vilnių ir atgal) iš programai skirtų lėšų apmoka renginio organizatoriai – LIMA taryba. 

Programa

Jei Jūsų skyriaus pirmininkas ar iždininkas renginyje dalyvauti negalėtų, prašome Jūsų skyrių deleguoti 2 atstovus – LIMA narius. 

Registracija (iki lapkričio 13 d.) ir informacija el.paštu: 

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Registruojantis prašome nurodyti savo vardą, pavardę, miestą, mokyklą, kuriam skyriui vadovaujate/atstovaujate, savo kontaktus (el.paštą ir telefono numerį).

Organizatorių vardu

LIMA tarybos pirmininkė Violeta Kriščiūnienė

 

 

laikrodukai 150x113 7d8fb58097eca1ae05fbcc148ba3ac8aXXIV Lietuvos mokinių istorijos olimpiados programa

Tautinis atgimimas: nuo spaudos draudimo įvedimo iki Vasario 16-osios akto paskelbimo

 

XIX a. raidos ypatybės Europoje ir Lietuvoje.

Kas buvo XIX amžius Lietuvoje? Kas buvo Lietuva XIX amžiuje?

Lietuvos ūkis ir visuomenė XIX a. antroje pusėje. Kapitalistinio gamybos būdo įsitvirtinimas Lietuvos ūkyje. Socialiniai pokyčiai mieste ir kaime. Lietuvos pramonės raida. Valstietijos socialinė diferenciacija. Inteligentijos formavimasis.

Religinė ir etninė Lietuvos gyventojų struktūra. Bažnyčios padėtis tuometinėje visuomenėje. Katalikų, Evangelikų, Stačiatikių bažnyčios.

Administracinis-teritorinis Lietuvos suskirstymas. Demografiniai pokyčiai. Emigracija.

Visuomeninė ir kultūrinė raida Lietuvoje. Rusinimo politika. Knygnešiai ir jų vaidmuo spaudos draudimo metais. Nelegali lietuviška spauda: mėnraščiai „Aušra“, „Varpas“, „Tėvynės sargas“, „Žemaičių ir Lietuvos apžvalga“. Slaptosios mokyklos ir daraktoriai. Kražių skerdynės. Politinių partijų kūrimasis, jų programos ir veikla.

Skaityti daugiau...
 

sauktukas

Istorijos esė: paskirtis, pagrindiniai elementai, vertinimas
 
 upc violetPilietinio ugdymo ir socialinės veiklos įvairinimo Vilniaus miesto mokyklose galimybės.
Praktinis susitikimas.
 
Vilniaus miesto mokyklų pilietinio ugdymo mokytojus bei socialinės veiklos kuratorius kviečiame į praktinį susitikimą “Pilietinės partnerystės Vilniaus miesto mokyklose”. Renginys vyks lapkričio 13d., 14-17val., Vilniaus miesto savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3). Išsamesnę informaciją rasite Ugdymo plėtotės centro internetinėje svetainėje www.upc.smm.lt
 
Pagarbiai
Ginta Orintienė
Ugdymo plėtotės centras
 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 41 iš 49

logo 2020 mazas failas

KONKURSAS

KONKURSO PARTNERIAI
LR Seimas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
LII
LIMA siuntimui
VU IF
Delfi RGB-new-page-001
LNB logo
Valdovu rumai
juodas logo GoHisto

Prisijungę

Mes turime 31 svečius online