Home
RAJONINĖ KONFERENCIJA „ROKIŠKIO KRAŠTO DVARAI-KULTŪROS PAVELDO „DEIMANČIUKAI““
Parašė LIMA Rokiškio skyriaus pirmininkė Rima Šimėnienė   

           Gegužės 15 dieną Rokiškio r. Juodupės gimnazijoje vyko rajono mokinių teorinė - praktinė konferencija „Rokiškio krašto dvarai – kultūros paveldo deimančiukai", kurią organizavo Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos (LIMA) Rokiškio skyrius. Joje dalyvavo rajono gimnazijų istorijos mokytojai ir jų mokiniai. Konferencijos teorinėje dalyje buvo skaitomi pranešimai apie Rokiškio r. dvarus.

Skaityti daugiau...
 
REKOMENDACIJOS DĖL GEGUŽĖS 8-AJAI SKIRTOS PAMOKOS
Parašė LIMA Tarybos pirmininkė Žaneta Vaškevičienė, LIMA Tarybos pirmininkės pavaduotojas Robertas Ramanauskas   

Mieli kolegos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojai,

Lietuvos istorijos mokytojų asociacija (LIMA) parengė Antrojo pasaulinio karo Europoje pabaigos ir Europos dienos minėjimo pamoką. Pamoką sudaro pateiktis, kurios skaidrėse yra patalpintos nuotraukos, skirtos skatinti kritinį istorinį mąstymą, pakviesti mokinius diskusijai. Prie skaidrių yra pridėti šeši vaizdo siužetai – interviu su politologu T. Jankeliūnu, istoriku prof. J. Skiriumi bei labai nuoširdūs Vilniaus Šolom Aleichemo žydų gimnazijos direktoriaus Mišos Jakobo pamąstymai apie Lietuvos žydų tragediją Antrojo pasaulinio karo metais.

Skaityti daugiau...
 
KVIEČIAME Į LITUANISTŲ IR ISTORIKŲ FORUMĄ

       

        KVIEČIAME istorijos ir lietuvių kalbos mokytojus registruotis UPC Ugdymo sode į Lituanistų ir istorikų forumą, kuris gegužės 15–16 d. vyks Burbiškio dvare (Radviliškio rajonas). Šių metų forumo tema yra Lietuvą kūrusios ir tebekuriančios asmenybės. XVI a. Lietuvos politikai ir rašytojai: jų kūryba ir idėjos šiandien.

Skaityti daugiau...
 
SVEIKINAME XXV-OSIOS LIETUVOS MOKINIŲ ISTORIJOS OLIMPIADOS LAIMĖTOJUS
Parašė LIMA tarybos narė Asta Lukšienė, LIMA tarybos narys Martynas Maniušis   

XXV logo Mobile

   Balandžio 25 – 26 dienomis vyko XXV-oji Lietuvos mokinių istorijos olimpiada. Šiemet geriausiai Lietuvos istoriją išmanančius mokinius širdingai priėmė Lietuvos edukologijos universiteto  Istorijos fakultetas.

    Iš visos respublikos atvykusius mokinius ir jų mokytojus sveikino LR Seimo nariai V. Aleknaitė – Abramikienė ir A. Ažubalis, LR Krašto apsaugos ministro patarėja G. Janulaitytė  LEU istorijos fakulteto dekanas prof. dr. Eugenijus Jovaiša,  Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus vedėjas G. Beresnevičius. O susirinko išties nemažas Lietuvos istoriją išmanančių mokinių būrys -75 mokiniai. Jiems teko nelengvos užduotys tema „Lietuva 1987–2004 metais: politinės, socialinės-ekonominės ir kultūrinės transformacijos“. Po dviejų dienų darbo, komisija geriausiais paskelbė:

Skaityti daugiau...
 
KAS GERIAUSIAI ŽINO LIETUVOS ISTORIJĄ?

Nacionalinio konkurso „Lietuvos istorijos žinovas“ rezultatai

                      Kovo 10 dieną prie užduočių lapų palinko įvairaus amžiaus žmonės. Šio konkurso tikslas išgyventi pažinimo jausmą. Svarbiausia prisiminti, sužinoti, suprasti kokia plati ir įvairi Lietuvos praeitis. Todėl daugiausia laimėjo tie, kurie pasakę „vaje, nežinau“ nuėjo ieškoti žinių šaltinio. Tik žinanti savo šalies istoriją tauta gali didžiuotis savimi ir valstybe. Šiemet neieškojome vienintelio žinovo. Asmenų žinančių ir besidominčių istorija yra labai daug. Vis dėl to kiekvienas konkursas išryškina geriausius.

Galime drąsiai sakyti, - „Jie Lietuvos istoriją žino geriausiai“.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 36 iš 52

logo 2020 mazas failas

KONKURSAS

KONKURSO PARTNERIAI
LR Seimas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
LII
LIMA siuntimui
VU IF
Delfi RGB-new-page-001
LNB logo
Valdovu rumai
juodas logo GoHisto

Prisijungę

Mes turime 12 svečius online