KVIEČIAME Į PILIETIŠKUMO PAMOKAS LIETUVOS KARIUOMENĖS DALINIUOSE |
Spalio 3–14 d. įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose organizuojama Krašto apsaugos diena, kurios metu vyks pilietiškumo pamokos vyresniųjų klasių (9-12 klasių) moksleiviams. Moksleiviai ir jų mokytojai kviečiami susipažinti su kariuomene, pabendrauti su kariais, apžiūrėti jų naudojamą ginkluotę.
Kariniuose daliniuose, priklausomai nuo jų veiklos specifikos, moksleiviams bus paruoštos specialios programos. Į dalinius atvykę moksleiviai galės ne tik stebėti, bet ir patys išbandyti įvairią karinę veiklą: kartu su kariais važiuoti karine technika, išmokti išgyvenimo miške gudrybių, maskavimo ypatumų, šaudyti pneumatiniais ar lazeriniais ginklais, apžiūrėti karinius laivus.
Krašto apsaugos diena pirmą kartą buvo surengta 2008 m. spalio 7 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Karaliaus Mindaugo mechanizuotame pėstininkų batalione. Nuo 2014 m. Krašto apsaugos diena kariuomenės daliniuose tapo tradiciniu renginiu, kurio metu Lietuvos kariuomenės daliniai kviečia įvairių mokyklų ir gimnazijų vyresniųjų klasių mokinius į dalinyje organizuojamą pilietiškumo pamoką.
Šio renginio tikslas – iš arčiau supažindinti moksleivius ir jų mokytojus su Lietuvos kariuomene, nuolatine privalomąja karo tarnyba ir kitais galimais karo tarnybos būdais, stiprinti kariuomenės bendradarbiavimą su mokyklomis.
Informaciją apie registraciją į Lietuvos kariuomenės dalinius rasite ČIA.
|
|
NACIONALINIS KONKURSAS "PRAEITIES STIPRYBĖ-DABARČIAI" |
Įsibėgėjant naujiems mokslo metams Valstybės atkūrimo šimtmečio proga vėl siūlome dalyvauti nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai".
Su konkurso šūkiu „Pažink laisvę!" kviečiame vyresnių klasių mokinių komandas pasitelkus tiriamuosius bei kūrybinius įgūdžius pažinti sudėtingus, įdomius ir įkvepiančius Lietuvos Laisvės kovų įvykius, asmenybes ar jų įamžinimo būdus.
Daugiau apie konkursą skaitykite čia.
|
ĮSPŪDŽIAI PO STAŽUOTĖS GRAIKIJOJE |
Parašė LIMA Rokiškio skyriaus pirmininkė Rima Šimėnienė, Juodupės gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė
|
Pagal ERASMUS+ KA1 pagrindinio veiksmo Rokiškio švietimo skyriaus inicijuotą projektą ,,Pagrindinio ugdymo pakopoje dirbančių mokytojų kompetencijų tobulinimas ir lyderystės plėtra Rokiškio r. mokyklose", kovo 21-25 dienomis šeši rajono istorijos ir lietuvių k. mokytojai dalyvavo stažuotėje Graikijoje, Atėnų mieste. Stažuotės tema – „Efektyvus mokytojų bendradarbiavimas. Integruoto ir holistinio ugdymo organizavimas Graikijos mokyklose." Jau pirmosiomis dienomis lankėmės trijose mokyklose: pradinėje Maraslion, eksperimentinėje Atėnų gimnazijoje, Ilijono licėjuje ir mokytojų mokymo centre. Stebėtose pamokose, pokalbiuose su mokytojais ir mokyklų administracija, mokytojų mokymo centro vadovais susipažinome su Graikijos švietimo sistema. Sužinojome, kad nuo 6 iki 12 metų vyksta pradinis ugdymas- dimotiko (1-6 klasės), nuo 12 iki 15 metų - privalomas pagrindinis vidurinis išsilavinimas – gymnasio (7-9 klasės) ir nuo 16 iki 18 metų - aukštesnysis vidurinis išsilavinimas – licėjus (10-12 klasės).
|
Skaityti daugiau...
|
Šešiolika metų praėjo nuo to laiko kai Klaipėdoje vyko respublikinė moksleivių istorijos olimpiada. Ir štai jaunieji istorijos mylėtojai balandžio 22-23 dienomis vėl rinkosi vėjuotoje, pavasariu kvepiančioje Klaipėdoje. „Mažoji Lietuva – istorinis Lietuvos regionas XVI – XX a." – tokia klaipėdiečių širdžiai miela XXVI-osios Lietuvos mokinių istorijos olimpiados tema.
Koks esminis lietuvių ir lietuvininkų skirtumas? Kodėl lietuvininkai žiūrėjo į žemaičius, atvykstančius per Nemuną į Mažąją Lietuvą, kaip į žemesnio lygio žmones? Kodėl lietuviai Mažojoje Lietuvoje ėmė gerokai sparčiau nutautėti nei Didžiojoje Lietuvoje? Koks indėlis Mažosios Lietuvos į Didžiosios Lietuvos kultūrą? Į šiuos ir kitus klausimus bandė atsakyti 73 moksleiviai, susirinkę iš visų Lietuvos regionų.
XXVI-osios Lietuvos mokinių istorijos olimpiados organizatoriai: Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos Baltijos gimnazija, Lietuvos istorijos mokytojų asociacija.
|
Skaityti daugiau...
|
KONFERENCIJA „SOCIALINIAI MOKSLAI: KAIP UGDYSIME ATEITIES MOKINĮ?“ |

Balandžio 28 d. (ketvirtadienį) , 12 val. kviečiame Jus į konferenciją „Socialiniai mokslai: kaip ugdysime ateities mokinį?", kuri vyks Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. Konferencijos metu bus aptariama: tendencijos, keičiančios požiūrį į mus supantį pasaulį, mokymą(si) ir mus pačius; socialinių mokslų reikšmė asmenybės ugdyme; Z karta kaip naujas žvilgsnis į mokymosi procesą; socialinių mokslų padėtis Lietuvos mokyklose; ugdymo ateitis globalizacijos sąlygomis; diskutuosime kaip istorijos, geografijos, pilietiškumo ugdymo mokytis šiandien.
Konferencijos programa >> Registracija į konferenciją >>
|
|
|
<< Pradžia < Ankstesnis 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Sekantis > Pabaiga >>
|
Puslapis 35 iš 58 |