Home Renginiai
Renginiai
Rokiškio rajono penktokų viktorina - konkursas ,,Aš myliu Lietuvą“ Juodupės gimnazijoje
Parašė LIMA Rokiškio skyriaus pirmininkė, Juodupės gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė R.Šimėnienė   

   DSCN2908  Rokiškio LIMA skyriaus nariai dar praėjusių metų gruodžio mėnesį suplanavo artimiausių mėnesių veiklą. Sausio mėnesį rajono istorikams suorganizavo istorijos mokytojos ekspertės J. Litvinaitės seminarą, kovo mėnesį nutarėme organizuoti rajoninį renginį 5 klasių mokiniams, gegužės mėnesį organizuoti metodinį seminarą „Kolega – kolegai“.

     Kovo 7 dieną Rokiškio r. Juodupės gimnazijoje įvyko rajono penktokų viktorina - konkursas ,,Aš myliu Lietuvą“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Konkurso tikslas - skatinti domėtis, suprasti, perimti lietuvių tautos istorinį bei kultūrinį palikimą, įtvirtinti žinias apie Lietuvos istoriją bei ugdyti patriotinius jausmus.

Konkurso sąlygas parengė ir jį organizavo Rokiškio LIMA skyriaus pirmininkė, gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė R.Šimėnienė, jai talkino neformaliojo ugdymo Pilietinių iniciatyvų klubo (PIK) nariai. Konkurse dalyvavo šešios rajono penktokų komandos iš Kamajų A. Strazdo gimnazijos (mokytoja Regina Narvydienė), Senamiesčio progimnazijos (mokytoja Dalytė Golubeckienė), Pandėlio gimnazijos (mokytoja Virginija Adomėnienė), Juozo Tūbelio progimnazijos (mokytoja Limina Krasauskienė), Juodupės gimnazijos (mokytoja Rima Šimėnienė) ir Obelių gimnazijos (mokytoja Miranda Nargelienė).

     Svečiai ir šeimininkai renginį pradėjo sugiedodami Lietuvos Respublikos himną, o visus susirinkusius pasveikino PIK merginos ir gimnazijos seimo narė Edita Kumpauskaitė, padainuodamos M.Mikutavičiaus dainą ,,Aš labai myliu Lietuvą”. Po gražių ir patriotiškų prissistatymų , komandų laukė rimtos istorinės užduotys. Mokiniai sprendė istorinius testus, klaidžiojo istoriniuose žemėlapiuose, atpažino istorines iliustracijas, o komandų kapitonai savo žinias ir sumanumą parodė ,,kapitonų mūšyje”. Penktokų žinias vertinusi komisija, susumavusi rezultatus paskelbė nugalėtojus: trečią vietą užėmė Juozo Tūbelio progimnazijos, antrą Pandėlio gimnazijos, o konkurso nugalėtojais tapo Senamiesčio progimnazijos penktokai. Visos komandos buvo apdovanotos Rokiškio švietimo centro padėkomis ir pagyrimo raštais. Nugalėtojai dar gavo pereinamąjį prizą ir įpareigojimą - kitąmet tokį pat renginį organizuoti savo mokykloje. Pereinamąjį  prizą -„Gyvybės medis“- sukūrė Juodupės gimnazijos neformaliojo švietimo skyriaus dailės mokytojo S. Daščioro mokiniai. Įteikdama prizą, konkurso sumanytoja mokytoja R.Šimėnienė linkėjo, kad Gyvybės medis augtų ir žaliuotų kartu su penktokais, jų meile bei pagarba Lietuvai.

DSCN2921

DSCN2955 DSCN2971

 

1

2

 

“Li­tuae” – tokiu vardu pir­mą kar­tą Eu­ro­pos ra­šy­ti­niuo­se šal­ti­niuo­se pa­mi­nė­tas Lie­tu­vos var­das. Tai įvy­ko 1009 m. ko­vo 9 d. Kved­lin­bur­go analuo­se.
Pa­gal šį fak­tą Lie­tu­va 2009 m. šven­tė sa­vo 1000-mečio ju­bi­lie­jų. Lie­tu­vos var­dą pa­minė­jome ne patys. Pagoniška visuomenė dar buvo beraštis Europos pakraštys. Tai už mus padarė kiti… Dar daug turėjo praeiti metų ir šimtmečių, kol patys ėmėme rašyti ir teberašome taip kaip tariame – LIETUVA...

Vis dėlto du žodžiai kiekvienam žmogui turi būti svarbūs ir verti aplinkinių pagarbos. Tie žodžiai – tai asmenvardis ir tėvynės vardas…

Lietuvos istorijos mokytojų asociacija ir Vilniaus Istorijos mokytojų metodinis būrelis kartu su renginio iniciatore leidykla “Versmė” kviečia visus mokinius visose Vilniaus ir Lietuvos mokyklose 2014 m. kovo 9-ąją dalyvauti pilietiniame renginyje   konkurse „Rašau Lietuvos vardą” ir rašyti vieną, bet svarbų žodį – LIETUVA. Dalyvaudami konkurse pašlovinkime Kovo 9-ąją – pirmąją Lietuvos paminėjimo dieną – LIETUVOS DIENĄ.

 

Savo darbų nuotraukas maloniai prašome iki kovo 15 d. atsiųsti adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba paprastu paštu „Versmės” leidyklai, Geležinkelio g. 6, LT-02100, Vilnius.

 

Gražiausių užrašų autoriai bus apdovanoti „Versmės” leidyklos įsteigtais prizais. 

 

Plačiau skaitykite http://www.versme.lt/pdf/konkursas_LD-2014.pdf

 

 

 

 


konferKonferencija „Klaipėdos kraštas ir jo raida 1923 – 1939 m.“
arba aiškiai ir teisingai apie Klaipėdos kraštą

 

Spalio 30 d. Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakultete vyko praktinė – dalykinė konferencija „Klaipėdos kraštas ir jo raida”, skirta Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90 –mečiui paminėti. Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 100 mokytojų iš daugelio Lietuvos regionų, kurių didžioji dalis studijas yra baigę Lietuvos edukologijos universitete. Renginį organizavo Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Vilniaus skyrius ir Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakultetas, organizatoriams talkino Istorijos fakulteto Studentų mokslinės draugijos nariai. 

Skaityti daugiau...
 
Tolerancijos diena
Parašė Žaneta Vaškevičienė   

Untitled

Artėja lapkričio 16-oji - Tolerancijos diena. Kaip ir kasmet tikimės istorijos mokytojų ir jų mokinių aktyvumo ir kūrybiškumo. Šių metų pilietinės iniciatyvos pavadinimas ,,Tolerancijos gėlė".
Kviečiame prisijungti prie pilietinės iniciatyvos ir kartu paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną.

Plačiau...
 
Konferencija
Parašė Mindaugas Nefas   

sukileliaiPraktinė – dalykinė konferencija mokytojams

„Klaipėdos kraštas ir jo raida 1923 – 1939 m.“

 

 

"Nebijokim ne tik šautuvo, bet ir žodžio. Žodis neužmuš, jeigu rankos bus švarios. Idėja nugalės, jeigu ją ginsim nuo tų draugų, kurie nori ją išnaudoti. Vėliavos vardas liks garbingas, jeigu ją nešim švariom rankom. <...> Mūsų galioje yra parodyti, kad patrioto vėliava yra garbinga". Vladas Putvinskis

 

Spalio 30 d. Lietuvos edukologijos universiteto II rūmuose (Ševčenkos g. 31, Vilnius) vyks praktinė - dalykinė konferencija „Klaipėdos kraštas ir jo raida 1923 - 1939 m.“. Renginys skirtas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 90- mečiui paminėti. Konferenciją organizuoja Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Vilniaus skyrius kartu su Lietuvos Edukologijos universiteto Istorijos fakultetu.

Konferencijoje pranešimus skaitys istorikai kurių mokslinių interesų kryptis yra susijusi su Klaipėdos kraštu, taip pat istorijos mokytojai. Konferencijoje dėmesys bus skiriamas ne tik dalykinėms žinioms bet metodinių kompetencijų ugdymui. Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė ves pamoką „Klaipėdos krašto prijungimas ir raida 1923-1939 m.”. Renginio dalyviai turės galimybė dalyvauti diskusijose kartu su mokslininkais ir mokytojais, susipažinti su studijomis LEU Istorijos fakultete.

 

Registracija ir informacija el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

Konferencijos programa

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 10 iš 11