Home Renginiai
Renginiai
Dalijamės patirtimi ir pastebėjimais

ALYTAUS MIESTO MOKYKLŲ MOKINIŲ ISTORIJOS KONKURSAI

 

                      Dabartinėje Lietuvos švietimo sistemoje prasidėjęs tiksliųjų mokslų reikšmės bumas ir didėjanti abiturientų emigracija į Europos universitetus, istorijos mokslą daro nepopuliarų. Vis daugiau gabių mokinių renkasi tiksliuosius mokslus, o ne istoriją. Istorijos mokytojai tuo susirūpinę. Labai svarbu populiarinti istorijos mokslą, kad jis netaptų antrarūšiu dalyku.

  

Skaityti daugiau...
 
Viktorina „Kelmei – 530“
Parašė Monika Žukauskaitė   

Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Kelmės skyrius kartu su rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi bei krašto muziejumi pakvietė į istorijos viktoriną rajono moksleivius. Jie buvo paraginti pasidomėti Kelmės miesto, švenčiančio 530 metų jubiliejų, istorija.

Viktorina buvo organizuota dvaro rūmuose, kuriuose dabar veikia krašto muziejus. Susirinko šešios mokinukų komandos iš Elvyravos pagrindinės, Pakražančio vidurinės, Kelmės „Aukuro“ pagrindinės, Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės mokyklų, Kelmės „Kražantės“ progimnazijos bei Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos. Kiekvieną komandą sudarė trys moksleiviai. Iki pat viktorinos pradžios vaikai iš rankų nepaleido užrašų, kuriuose buvo užfiksuoti patys svarbiausi ir įdomiausi su rajono centru susiję faktai.

Renginį pradėjęs Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Kelmės skyriaus pirmininkas Ir Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės mokyklos mokytojas Evaldas Butkus sakė, jog dalyvaujant viktorinoje svarbu vadovautis olimpiniu principu, varžytis draugiškai ir stengtis kuo geriau pažinti savo kraštą.

Pirmiausia komandos turėjo atlikti testo užduotis. Šioje rungtyje jų laukė 30 klausimų. Vieniems iš jų atsakyti pakako bendrųjų istorijos žinių, kiti ragino prisiminti su Kelmės miesto raida ar asmenybėmis susijusias smulkmenas. Antroji viktorinos dalis reikalavo ne tik puikių teorinių žinių, bet ir praktinio miesto pažinimo: komandos turėjo įvardinti žemėlapyje pažymėtus svarbiausius objektus.

Na, o trečiosios dalies metu komandos pristatė paruoštus namų darbus „Ką aš norėčiau parodyti į Kelmę atvykusiam svečiui“. Elvyraviškiai pasakojo apie Kelmės mažąją architektūrą (skulptūras), kražantiškiai didelį dėmesį skyrė Kelmės istorijai, vaiguviškiai domėjosi Kelmės ypatumais, o J. Graičiūno gimnazistai „keliavo“ po Kelmės dvarą. Pakražančio vidurinės mokyklos moksleiviai padeklamavo eiliuotą legendą apie Kelmės kilmę, bei buvusio kelmiškio, jau dabar amžinatilsį, rašytojo Icchoko Mero mintis apie Kelmę.

Susumavus balus, kuriuos komandos surinko atlikusios visas užduotis, komisija paskelbė viktorinos nugalėtojus. Pirmąją vietą iškovojo Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės mokyklos komanda, antroji vieta atiteko Kelmės J. Graičiūno gimnazijos moksleiviams, trečioji – Pakražančio vidurinės mokyklos jauniesiems istorikams. Visi dalyviai apdovanoti Lietuvos istorijos asociacijos Kelmės skyriaus padėkos raštais, Švietimo, Kultūros ir sporto skyriaus bei krašto muziejaus atminimo dovanėlėmis.

Komisijos nariai renginio pabaigoje džiaugėsi, kad moksleiviai neblogai pažįsta savo miestą, jo istoriją bei žmones.

IMG 5178IMG 5177

IMG 5168

IMG 5211

 
Moksleivių konferencija Marijampolėje
Parašė Marijampolės LIMA skyriaus pirmininkė Vaida Pituškienė   

   Visą kovo mėnesį Marijampolėje vyksta renginiai, skirti Marijampolės miesto vardo grąžinimo 25-mečiui paminėti. Ta proga buvo organizuota ir mokinių konferencija „Mano miestas- Marijampolė“ . Šiame renginyje aktyviai dalyvavo ir Marijampolės LIMA skyriaus nariai, kurie drauge su mokiniais paruošė daug įdomių pranešimų. Mokinių pasirinktos pranešimų temos buvo įvairios ir įdomios. Tai ir Marijampolės miesto vardo istorija bei marijampoliečių prisiminimai, ir istorinių 1989 metų įvykių išgyvenimai, kai miestui buvo sugrąžintas jo istorinis Marijampolės vardas, ir Sūduvos krašto istorija, Kvietiškio dvaro įtaka Marijampolės miesto raidai, Marijonų vienuolijos indėlis Marijampolės miestui, kiti istoriniai įvykiai (pokario laikotarpis), Sūduvos krašto žymūs žmonės, jų veikla ir likimai bei šių dienų Marijampolė. Marijampolės miesto kraštotyros muziejaus istorikai pakvietė keletą mokinių ir jų mokytojus skaityti pranešimus istorinėje- mokslinėje konferencijoje „Marijampolė istorijos verpetuose".

   Džiugu, kad Marijampolės LIMA skyriaus nariai yra aktyvūs ne tik savo mokyklose, bet daug prisideda ir prie miesto bendruomenės istorinių- pilietinių projektų organizavimo bei jų įgyvendinimo.

konferencija-1 konferencija-2

 
Siūloma galimybė stiprinti pilietinį ugdymą, pagilinti istorijos žinias
Parašė Administratorius   

paroda issaugota tiesaViešoji įstaiga „Tautos paveldo tyrimai“ 2013–2014 ir 2014–2015 mokslo metais siūlo Jūsų mokykloje surengti edukacinį renginį-parodą „IŠSAUGOTA TIESA“.

Renginio-parodos tikslas – pristatyti mokiniams unikalų atvejį mūsų šalyje – pokario ginkluoto pasipriešinimo dalyvio Andriaus Dručkaus labai sudėtingomis sąlygomis išsaugotus ir mūsų dienas pasiekusius autentiškus Vytauto apygardos „Lokio“ rinktinės archyvo (1944 -1958) partizanų veiklos įsakymus, partizanų spaudą, laiškus, dienoraščius, fotografijas.
Tai šiaurės rytų Lietuvoje ir Latvijoje kovojusių partizanų gyvenimo kasdienybė, jų siekiai ir svajonės dėl Lietuvos Nepriklausomybės. Parodoje atsispindi Lietuvos muziejuose, Lietuvos ypatingajame archyve, taip pat Latvijos Valstybės archyve surasta medžiaga.

Plačiau...


Atsakingas asmuo Klaudijus Driskius, tel.:8-69948388, el.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 
Rokiškio rajono penktokų viktorina - konkursas ,,Aš myliu Lietuvą“ Juodupės gimnazijoje
Parašė LIMA Rokiškio skyriaus pirmininkė, Juodupės gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė R.Šimėnienė   

   DSCN2908  Rokiškio LIMA skyriaus nariai dar praėjusių metų gruodžio mėnesį suplanavo artimiausių mėnesių veiklą. Sausio mėnesį rajono istorikams suorganizavo istorijos mokytojos ekspertės J. Litvinaitės seminarą, kovo mėnesį nutarėme organizuoti rajoninį renginį 5 klasių mokiniams, gegužės mėnesį organizuoti metodinį seminarą „Kolega – kolegai“.

     Kovo 7 dieną Rokiškio r. Juodupės gimnazijoje įvyko rajono penktokų viktorina - konkursas ,,Aš myliu Lietuvą“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Konkurso tikslas - skatinti domėtis, suprasti, perimti lietuvių tautos istorinį bei kultūrinį palikimą, įtvirtinti žinias apie Lietuvos istoriją bei ugdyti patriotinius jausmus.

Konkurso sąlygas parengė ir jį organizavo Rokiškio LIMA skyriaus pirmininkė, gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė R.Šimėnienė, jai talkino neformaliojo ugdymo Pilietinių iniciatyvų klubo (PIK) nariai. Konkurse dalyvavo šešios rajono penktokų komandos iš Kamajų A. Strazdo gimnazijos (mokytoja Regina Narvydienė), Senamiesčio progimnazijos (mokytoja Dalytė Golubeckienė), Pandėlio gimnazijos (mokytoja Virginija Adomėnienė), Juozo Tūbelio progimnazijos (mokytoja Limina Krasauskienė), Juodupės gimnazijos (mokytoja Rima Šimėnienė) ir Obelių gimnazijos (mokytoja Miranda Nargelienė).

     Svečiai ir šeimininkai renginį pradėjo sugiedodami Lietuvos Respublikos himną, o visus susirinkusius pasveikino PIK merginos ir gimnazijos seimo narė Edita Kumpauskaitė, padainuodamos M.Mikutavičiaus dainą ,,Aš labai myliu Lietuvą”. Po gražių ir patriotiškų prissistatymų , komandų laukė rimtos istorinės užduotys. Mokiniai sprendė istorinius testus, klaidžiojo istoriniuose žemėlapiuose, atpažino istorines iliustracijas, o komandų kapitonai savo žinias ir sumanumą parodė ,,kapitonų mūšyje”. Penktokų žinias vertinusi komisija, susumavusi rezultatus paskelbė nugalėtojus: trečią vietą užėmė Juozo Tūbelio progimnazijos, antrą Pandėlio gimnazijos, o konkurso nugalėtojais tapo Senamiesčio progimnazijos penktokai. Visos komandos buvo apdovanotos Rokiškio švietimo centro padėkomis ir pagyrimo raštais. Nugalėtojai dar gavo pereinamąjį prizą ir įpareigojimą - kitąmet tokį pat renginį organizuoti savo mokykloje. Pereinamąjį  prizą -„Gyvybės medis“- sukūrė Juodupės gimnazijos neformaliojo švietimo skyriaus dailės mokytojo S. Daščioro mokiniai. Įteikdama prizą, konkurso sumanytoja mokytoja R.Šimėnienė linkėjo, kad Gyvybės medis augtų ir žaliuotų kartu su penktokais, jų meile bei pagarba Lietuvai.

DSCN2921

DSCN2955 DSCN2971

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 9 iš 11