Home Renginiai
Renginiai
LIETUVOS LAISVĖS GYNIMO 25-ČIO PAMINĖJIMAS VILNIAUS ŽEMYNOS GIMNAZIJOJE

         Dar prieš Laisvės gynėjų dienos minėjimą keli Vilniaus Žemynos gimnazijos antrų klasių mokiniai dalyvavo diskusijoje „Ar nepabodo kalbėti apie patriotiškumą?" Su susirinkusiais diskutavo prof. dr. Alfredas Bumblauskas, Vytaras Radzevičius, dr. Jolanta Rimkutė, Dovydas Pancerovas. Pašnekovus kalbino dr. Norbertas Černiauskas. Diskusijoje buvo aptariama kas yra šiandienos patriotas, ar patriotizmas ir pilietiškumas - vienas kitą papildantys ar vienas kitam prieštaraujantys, kaip reiškiasi patriotizmas mene ir kasdienybėje, ar gebama ugdyti patriotus.

Skaityti daugiau...
 
LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS MINĖJIMAS ANYKŠČIŲ A. BARANAUSKO PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

      Ankstų rytą Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos bendruomenė susirinko mokyklos kieme ir dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija" Visi mokyklos mokiniai atsinešė žvakutes ir jomis sužibo stilizuotas ,,televizijos bokštas", o neužmirštuolėmis pagerbė žuvusius 1991 m. sausio 13 d. Mokyklos fojė papuošė meninė kompozicija ,,Laisvės paukščiai", kurią sukūrė mokyklos istorijos ir dailės mokytojos.

Skaityti daugiau...
 
LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS PAMINĖJIMAS BIRŽŲ „SAULĖS“ GIMNAZIJOJE

      Biržų ,,Saulės" gimnazistai dalyvavo jau tradicine tapusioje akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija". Pirmosios pamokos prasidėjo tylos minutėmis, languose plazdant žvakių liepsnelėms. Gimnazijos ketvirtokams pilietiškumo pamoką pravedė mokytoja Audronė Garšvaitė ir krašto apsaugos departamento instruktorius, Biržų rajono komendantas, atsargos majoras Vytautas Linkevičius, pertraukų metu mokiniai ir mokytojai klausėsi gimnazijos choro „Solis Ortus", vadovaujamo muzikos mokytojos Danguolės Kazakevičienės, atliekamų dainų. Sausio 13 dienos paminėjimas leido gimnazijos bendruomenei dar kartą susimąstyti apie Tėvynę, Laisvę, Pasiaukojimą, Pareigą...

Skaityti daugiau...
 
Praktinė - dalykinė konferencija „Ribentropo ir Molotovo paktas Lietuvos Nepriklausomybės praradimo ir atkūrimo kontekstuose“
Parašė Sonata Džiavečkaitė   

               2014 m. gruodžio 10 d. (trečiadienį) Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Vilniaus skyrius kartu su Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakultetu ir Lietuvos Respublikos Seimu organizuoja praktinę-dalykinę konferenciją „Ribentropo ir Molotovo paktas Lietuvos Nepriklausomybės praradimo ir atkūrimo kontekstuose“. Organizuojamas metodinis renginys yra skirtas paminėti Ribentropo–Molotovo pakto pasirašymo 75-osioms metinėms.

Skaityti daugiau...
 
Geriausi Vilniaus miesto istorijos žinovai susirungs Valdovų rūmuose

"Nebijokim ne tik šautuvo, bet ir žodžio. Žodis neužmuš, jeigu rankos bus švarios. Idėja nugalės, jeigu ją ginsim nuo tų draugų, kurie nori ją išnaudoti. Vėliavos vardas liks garbingas, jeigu ją nešim švariom rankom. <...> Mūsų galioje yra parodyti, kad patrioto vėliava yra garbinga". Vladas Putvinskis

Gegužės 7 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose vyks finalinis Vilniaus miesto istorijos olimpiados „Vilnius Gediminaičių dinastijos valdymo metu“ turas.  Jame dalyvaus daugiau nei penkiasdešimt 8 – 12 klasių Vilniaus miesto mokyklų moksleivių, geriausiai pasirodžiusių pirmajame ture, vykusiame mokyklose.

Olimpiadą organizuoja Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Vilniaus skyrius su partneriais: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmais ir Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakultetu. Šio renginio tikslas skatinti moksleivius domėtis Vilniaus miesto istorija bei tobulinti savarankiško mokymosi įgūdžius.

Finaliniame etape dalyvausiantys moksleiviai bus suskirstyti į dvi grupes: 8 – 10 klasių ir 11 – 12 klasių. Jie ne tik atliks įvairias užduotis, kurių metu bus patikrinti jų gebėjimai ir žinios apie XIV – XVII a. Vilniaus miesto istoriją,  dalyvaus ekskursijoje po įspūdingą muziejų – Valdovų rūmus. Užsiėmimai suplanuoti ir mokinius lydintiems mokytojams – jie dalyvaus edukacinėje programoje „Odinės kurpaitės pasakojimas“, kurią ves muziejaus edukatoriai.

Moksleivių darbus vertins Vilniaus miesto progimnazijų, vidurinių mokyklų ir gimnazijų mokytojai, Valdovų rūmų darbuotojai, Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojai bei studentai. Vilniaus miesto istorijos olimpiadą remia leidykla „Šviesa“.

 

Renginio programa

10.30 – 11.00 val.

Dalyvių registracija Valdovų rūmų fojė.

11.00 – 11.20 val.

Olimpiados atidarymas.

11.20 – 11.30 val.

Mokinių pasirengimas užduočių atlikimui.

11.30 – 13.00 val.

Užduočių atlikimas.

Edukacinė programa mokytojams „Odinės kurpaitės pasakojimas“

13.10 – 14.40 val.

Darbų vertinimas

Ekskursija Valdovų rūmų ekspozicijoje mokiniams ir jų mokytojams (su gidu).

14.40 – 15.00 val.

Dalyvių apdovanojimai. Olimpiados uždarymas.

 

Kontaktinis asmuo Mindaugas Nefas, tel. nr. 867432821, el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 8 iš 11