Home Renginiai
Renginiai
SVEIKINIMAS LIETUVAI

     Vasario 16-ajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, paminėti Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje vyko įvairūs renginiai. Mokiniai atsiliepė į Prezidentės Dalios Grybauskaitės raginimą švęsti Vasario 16-ąją išradingai. Netradicinę pamoką apie skaudžią XX a. Lietuvos istoriją vedė viešnios iš Vilniaus - Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centro vyriausioji specialistė Raimonda Steiblytė ir Genocido aukų muziejaus vyriausioji edukologė Gedvilė Butkutė. Jos mokiniams papasakojo apie vaikų gyvenimą tremtyje.

Skaityti daugiau...
 
DĖL KO AUKOTŲSI ŠIANDIENOS LIETUVOS DIDVYRIS?

Sausio 13-osios ir Medininkų žudynių aukų 25 metų minėjimui skirtas Lietuvos moksleivių rašinių konkursas

plakatas mazas

     Pernai minėję 25 Nepriklausomybės metines, šiemet lietuviai kviečiami prisiminti Nepriklausomybės aukas 1991 metais, ypač žuvusiuosius Sausio 13-ąją Vilniuje ir Liepos 31-ąją Medininkuose. Vadindami šiuos žmones didvyriais, matome šalia jų nesuskaičiuojamą gretą vyrų ir moterų, pasiaukojusių dėl Lietuvos.

Skaityti daugiau...
 
„ŽYNIO“ KONKURSAS KELMĖS RAJONO MOKINIAMS
Parašė LIMA Kelmės skyriaus pirmininkas Evaldas Butkus   

       Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos Kelmės skyrius kartu su Šaukėnų Vlado Pūtvio – Putvinskio gimnazija organizavo „Žynio" konkursą gabiausiems rajono mokiniams. Keletą metų tarp istorijos mokytojų buvo svarstyta, kaip sudominti jauną žmogų ir drauge skatinti jo pilietinius jausmus, kaip mokiniams nelabai patrauklius renginius paversti į jiems mielus, tad nuspręsta organizuoti renginį, kurio metu dalyviai gali atskleisti savo apsiskaitymą, išmanymą įvairiose srityse.

Skaityti daugiau...
 
LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS MINĖJIMAS TRAKŲ RAJONO PALUKNIO MEDEINOS GIMNAZIJOJE

     Laisvė. Dažnai sakome, kad tai svarbiausioji vertybė, kad tai didžioji tautos siekiamybė. Apie ją kalbame sausio mėnesį, kai prisimename laužus šalia parlamento ir tankus prie Televizijos bokšto. Uždegame žvakutes ir nulenkiame galvas pagerbdami žuvusiuosius. Pakalbame apie tautos susitelkimą...
      Dideli žygiai prasideda nuo mažų darbų. Gal ir per skambiai pasakyta, bet Paluknio „Medeinos" gimnazija jau treti metai tampa ta savotiška traukos vieta, kur sausio 13 dieną būrelis palukniečių dalyvauja pilietinėje kraujo donorystės akcijoje. Taip be pompastikos paminima Laisvė gynėjų diena.

Skaityti daugiau...
 
LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS MINĖJIMAS VAIGUVOS VLADO ŠIMKAUS PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

     Kelmės rajono Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinės mokyklos bendruomenė kartu su visa Lietuva 25-ąjį kartą pagerbė už šalies laisvę 1991-ųjų sausį kovojusius ir gyvybę paaukojusius žmones. Iš pat ryto, 8 valandą, prasidėjo pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija". Mokiniai su žvakelėmis rankose gyvu žiedu apjuosė mokyklą, tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą. Sugrįžę į mokyklą, visi suėję į salę, dalyvavome literatūrinėje – muzikinėje kompozicijoje „Sausio 13 – oji. Laisvės kaina". Dar kartą visi prisiminė žmones, paaukojusius gyvybę, suteikusius mums Viltį į ateitį žengti Laisvės keliu. Tyliai visi klausė pagarbiai tariamų 14 pavardžių. Mirtis prieš dvidešimt penkis metus šventė tik laikiną pergalę. Laisvės Gynėjai gyvi mūsų širdyse, mūsų atmintyje.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 7 iš 11