Home Renginiai
Renginiai
RESPUBLIKINĖ ISTORIJOS MOKYTOJŲ PRAKTINĖ KONFERENCIJA
Parašė Administratorius   

Klaipeda

Gerbiami kolegos,

Kviečiame Jus 2017 m. rugsėjo 22–23 d. dalyvauti respublikinėje istorijos mokytojų praktinėje konferencijoje „Reformacija Didžiojoje ir Mažojoje Lietuvoje“ ir seminare „Mažoji Lietuva: jūrinė etnografija istorijos pamokose“.

Kviečiame susipažinti su programa ČIA.

 

LIMA Klaipėdos skyriaus bendruomenė

 
KVIETIMAS DALYVAUTI LIETUVIŲ KONFERENCIJOS 100-MEČIO FORUME
Parašė Administratorius   

350px-Vilnius Conference 1917

Vilniaus lietuvių konferencijos prezidiumas ir sekretoriatas, 1917 m. rugsėjo 18 d.

Minėdami Vilniaus lietuvių konferencijos šimtmetį kviečiame į forumą „Liuosam Lietuvos plėtojimos reikalinga...“.

1917-ųjų rugsėjo 18-ąją Vilniuje susirinkusi Lietuvių konferencija nutarė, kad „liuosam Lietuvos plėtojimos reikalinga sudaryti nepriklausoma, demokratiškai sutvarkyta valstybė“, ir išrinko Lietuvos Tarybą valstybei atkurti.  

 

Lygiai po šimtmečio – 2017-ųjų rugsėjo 18-ąją, pirmadienį, 16 val. – Vilniaus mokytojų namuose (Didžioji g. 39) vyksiančiame forume aptarsime Vilniaus lietuvių konferencijos keltas idėjas ir nuveiktus darbus, svarstysime, ko laisvam Lietuvos plėtojimui reikia šiandien.

Skaityti daugiau...
 
KVIETIMAS DALYVAUTI LIETUVIŲ KONFERENCIJOS MINĖJIMO RENGINIUOSE
Parašė Administratorius   

2017 m. rugsėjo 20 d. LR Seime (Gedimino pr. 53, Vilnius) kviečiame dalyvauti Lietuvių konferencijos, vykusios 1917 m. rugsėjo 18–22 d. Vilniuje, šimtmečio minėjimo renginiuose.

Renginio programą galite rasti ČIA.

Norintys dalyvauti renginiuose registruojasi www.lrs.lt/registracija iki rugsėjo 17 d. 20 val. arba el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

Skaityti daugiau...
 
AKIMIRKOS IŠ RESPUBLIKINIO SEMINARO „ISTORIJOS PAMOKOS KITOSE APLINKOSE“
Parašė Asta Lukšienė, LIMA tarybos narė, Rima Šimėnienė, LIMA Rokiškio skyriaus pirmininkė   

Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos (LIMA) bendruomenę 2017 m. gegužės 20 d. sukvietė Rokiškyje vyko respublikinis seminaras „Istorijos pamokos kitose aplinkose". Mokytojo darbas reikalauja daug pastangų, nes nebeužtenka tik vadovėlio. Šiuolaikinės informacinės technologijos sudaro puikias sąlygas susirasti įvairiausią literatūrą. Šiuo metu ypač pabrėžiama inovatyvių netradicinių mokymosi būdų naudojimo nauda ir svarba. Jų taikymo sėkmė priklauso nuo mokytojo pasirengimo, dažniausiai ilgo ir kruopštaus darbo. Todėl mokytojo profesija nuolatinio tobolėjimo kelias. Geriausias būdas tobulėti tai dalintis aptirtimi su kolegomis.

LIMA Rokiškio skyriaus kvietimu draugėn suvažiavo ne tik Rokiškio rajono istorijos mokytojai, bet ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos nariai iš Klaipėdos, Vilniaus, Kupiškio, Biržų rajonų. Susirinkusius sveikindamas Rokiškio rajono mero pavaduotojas Egidijus Vilimas, pabrėžė, kad nors šiuolaikiniai mokiniai išaugo jau skaitmeninėje visuomenėje, vis labiau juntama būtinybė pažinti šalies ir krašto istoriją.tokias pažinimo galimybes suteikia atnaujintos muziejų ir kutūros objektų erdvės. Seminaro metu dalyviai susipažino su Rokiškio krašto muziejumi, Rokiškio Šv. Mato bažnyčia, Onuškio ir Ilzenbergo dvarais, jų istorijomis ir edukacinių programų galimybėmis. Ypač didelį įspūdį paliko apžiūrėta Rokiškio bažnyčios varpinė, grafų maldos ir palaidojimų vietos.

Seminaro dalyviai diskutavo apie istorijos mokymą už mokyklos/klasės ribų, atvirose erdvėse, muziejuose, dvaruose, tarpdalykinės integracijos galimybes. Aptarė metodus, kurie turi skatinti savarankiškumą ir kūrybiškumą, natūralų mokinių norą pažinti, tyrinėti, formuoti vertybinį požiūrį. Visi susidomėją klausėsi Rimos Šimėnienies pasakojimo apie mokinių dalyvavimą archeologiniuose kasinėjimuose ir patirtą atradimų džiaugsmą. Jos patirtis patvirtino teiginį, kad šiuolaikinis mokymas orientuotas į veiklą, kurioje mokiniai patys atlieka tyrimus, bendraudami su mokytoju ir draugais.

Mokytojai ilgai aptarinėjo įvairių netradicinių pamokų ir inovatyvių metodų taikymo gerąją patirtį. Toks mokymo bųdas padeda mokytojams geriau pažinti mokinius, leidžia jiems atsiskleisti, skatina kritinį mąstymą, bendravimą ir bendradarbiavimą.

Ilzenbergo dvare seminaro dalyvių garbei buvo iššauta patranka, skelbianti, kad istorijos mokytojai pasiruošę pokyčiams ir pamokoms be sienų.

20170520 112804 20170520 114759
20170520 115538 20170520 132853
20170520 143832 20170520 121627

 

 
DR. DAN SHAPIRA PASKAITA VU ISTORIJOS FAKULTETE
Parašė Administratorius   

Seminaro programą rasite ČIA.paskaita D SHAPIRA pakatas

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 5 iš 11