Home Renginiai LIETUVOS KARIUOMENĖS DIENOS MINĖJIMAS PASIENIEČIŲ MOKYKLOJE
LIETUVOS KARIUOMENĖS DIENOS MINĖJIMAS PASIENIEČIŲ MOKYKLOJE
Parašė Božena Senkevič (istorijos ir pilietinio ugdymo vyr. mokytoja), Gražina Pleskevičiūtė (geografijos vyr. mokytoja), Vilniaus m. savivaldybės Grigiškių gimnazija   

109-min Lapkričio 23 d. Grigiškių gimnazijos mokiniams, dalyvaujantiems projekte ,,Lietuvos valstybės sostinės'', skirtame Lietuvos šimtmečiui paminėti, integruota pilietinio ugdymo, istorijos ir geografijos pamoka vyko Medininkų pasieniečių mokykloje.

Lietuvos respublikos konstitucijos 10 straipsnis skelbia: „Lietuvos valstybės teritorija yra vientisa ir nedalijama į jokius valstybinius darinius. Valstybės sienos gali būti keičiamos tik Lietuvos respublikos tarptautine sutartimi, kai ją ratifikuoja 4/5 visų Seimo narių.

Tačiau taip buvo ne visada. Per kelis šimtmečius keitėsi ir Lietuvos valstybės teritorija, ir sostinių geografija. Nesikeitė tik žmonių, saugančių sienas, drąsa bei atsidavimas Tėvynei.

Pirmoji pamokos dalis vyko muziejuje. Istorijos ir pilietinio ugdymo mokytoja Božena Senkevič moksleivius supažindino su LDK sienų kaita XIII - XV amžiuose, priežastimis, nulėmusias muitų sistemos kūrimo būtinumu Vytauto Didžiojo valdymo laikotarpiu, veikla.

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas 1918-1939 m laikotarpio sienų kaitai bei apsaugai. Mokiniai susipažino su prieškario pasienio policininko Antano Straukos, 1-ojo laipsnio Vyčio kryžiaus ordino laisvės kovų dalyvio fotonuotraukomis, apdovanojimais, uniformos detalėmis bei kiti asmeniniais daiktais.

Moksleiviai, atlikdami kontūriniuose žemėlapiuose geografijos mokytojos Gražinos užduotį „Lietuvos pasienio punktai" ir istorijos mokytojos Boženos užduotį ,,Lietuvos sienų kaita tarpukaryje'', naudojosi gausia informacine mokomąja medžiaga, eksponatais bei video medžiaga.

Apžiūrėjom Lietuvos sienos apsaugos sistemos pareigūnų bei perduotus užsienio šalių pasienio tarnybų uniformų pavyzdžius, jų naudojamą atributiką.
Neliko nepastebėti pirmieji asmens dokumentų patikros prietaisai; pirmieji datos spaudai; Lietuvos Respublikos vizos spaudas; ES vidinės sienos su Lenkija bei Latvija ir išorinės sienos su Baltarusija valstybių sienos ženklų herbų ir numeracijos lentelės; termovizoriai, padedantys pasieniečiams aptikti nelegalus bei kontrabandines prekes; suklastotos pinigų kupiūros bei pasai.

Įdomiausia ir smagiausia antroji pamokos dalis buvo su Pasieniečių mokyklos pareigūnais mokyklos auditorijose – klasėse, sporto salėje bei šaudykloje. „Taikliąją ranka" tapo Raimondas, surinkęs 48 taškus iš 50 galimų.

Pusdienį, praleidę Medininkų Pasieniečių mokykloje, Lietuvos kariuomenės dieną, supratome - Sienų likimas neatsiejamas nuo valstybės likimo – jos yra akivaizdus nepriklausomybės simbolis.

101-min 102-min 

104-min 105-min 

106-min 103-min

107-min 108-min

  110-min