LIETUVOS KARIUOMENĖS DIENOS MINĖJIMAS PASIENIEČIŲ MOKYKLOJE
Parašė Božena Senkevič (istorijos ir pilietinio ugdymo vyr. mokytoja), Gražina Pleskevičiūtė (geografijos vyr. mokytoja), Vilniaus m. savivaldybės Grigiškių gimnazija   

109-min Lapkričio 23 d. Grigiškių gimnazijos mokiniams, dalyvaujantiems projekte ,,Lietuvos valstybės sostinės'', skirtame Lietuvos šimtmečiui paminėti, integruota pilietinio ugdymo, istorijos ir geografijos pamoka vyko Medininkų pasieniečių mokykloje.

Lietuvos respublikos konstitucijos 10 straipsnis skelbia: „Lietuvos valstybės teritorija yra vientisa ir nedalijama į jokius valstybinius darinius. Valstybės sienos gali būti keičiamos tik Lietuvos respublikos tarptautine sutartimi, kai ją ratifikuoja 4/5 visų Seimo narių.

Tačiau taip buvo ne visada. Per kelis šimtmečius keitėsi ir Lietuvos valstybės teritorija, ir sostinių geografija. Nesikeitė tik žmonių, saugančių sienas, drąsa bei atsidavimas Tėvynei.

Skaityti daugiau...
 
2017 metų XXVII Lietuvos mokinių istorijos olimpiada
Parašė LIMA Tarybos pirmininkė Žaneta Vaškevičienė   

2017 metų XXVII Lietuvos mokinių istorijos olimpiados tema

Lietuvos valstybė Abiejų Tautų Respublikoje

Skelbiama olimpiados programa, šaltinių ir literatūros sąrašas

 

 
MOKINIŲ PILIETINĖ AKCIJA – RAŠINIŲ KONKURSAS "LIETUVOS POLICIJA"
Parašė LIMA Tarybos pirmininkės pavaduotojas Robertas Ramanauskas, konkurso „Lietuvos policija“ koordinatorius   

Mieli kolegos, Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojai,


      Lietuvos policijos veteranų asociacija ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija skelbia mokinių pilietinės akcijos-rašinių konkurso „Lietuvos policija" pradžią. Vienas svarbiausių pilietiškumo ugdymo akcentų yra viešojo intereso svarbos išskyrimas. Teisėsauga ir ypač policija visada buvo ir yra ta institucija, kuri pirmoji stoja šio intereso ginti. Siekdami kelti šios profesijos visuomeninį prestižą Konkurso iniciatoriai ragina mokytojus skatinti mokinius dalyvauti akcijoje, kviesti į pilietiškumo pagrindų pamokas pareigūnus ir ugdyti jaunų žmonių teisinę sąmonę, pilietinę kultūrą ir per prasmingus asmeninius pavyzdžius puoselėti jų žmogiškąsias vertybes ir iki 2016 m. spalio 20 d. registruoti dalyvius. Konkurso nuostatus rasite čia.

Nuorodos į konkurso literatūrą:

Šiauliai ir policija Lietuvos įvykiuose

Lietuvos policija atkūrus nepriklausomybę

Angelo sargo skrydis

Angelas Sargas 1

Angelas Sargas 2

 
KVIEČIAME Į INTERNETINES PASKAITAS

Kvietimas paveiksliukas

    Kviečiame dalyvauti internetinėse paskaitose. Daugiau informacijos rasite čia.

     Registracijai į paskaitas spauskite ant Jus sudominusios temos: „Kaip pasirengti socialinių mokslų testams?", „Kaip vertinti ir įsivertinti istorijos pamokose?".

 

 
KVIEČIAME Į PILIETIŠKUMO PAMOKAS LIETUVOS KARIUOMENĖS DALINIUOSE

   Spalio 3–14 d. įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose organizuojama Krašto apsaugos diena, kurios metu vyks pilietiškumo pamokos vyresniųjų klasių (9-12 klasių) moksleiviams. Moksleiviai ir jų mokytojai kviečiami susipažinti su kariuomene, pabendrauti su kariais, apžiūrėti jų naudojamą ginkluotę.

   Kariniuose daliniuose, priklausomai nuo jų veiklos specifikos, moksleiviams bus paruoštos specialios programos. Į dalinius atvykę moksleiviai galės ne tik stebėti, bet ir patys išbandyti įvairią karinę veiklą: kartu su kariais važiuoti karine technika, išmokti išgyvenimo miške gudrybių, maskavimo ypatumų, šaudyti pneumatiniais ar lazeriniais ginklais, apžiūrėti karinius laivus.

   Krašto apsaugos diena pirmą kartą buvo surengta 2008 m. spalio 7 d. Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" Karaliaus Mindaugo mechanizuotame pėstininkų batalione. Nuo 2014 m. Krašto apsaugos diena kariuomenės daliniuose tapo tradiciniu renginiu, kurio metu Lietuvos kariuomenės daliniai kviečia įvairių mokyklų ir gimnazijų vyresniųjų klasių mokinius į dalinyje organizuojamą pilietiškumo pamoką.

  Šio renginio tikslas – iš arčiau supažindinti moksleivius ir jų mokytojus su Lietuvos kariuomene, nuolatine privalomąja karo tarnyba ir kitais galimais karo tarnybos būdais, stiprinti kariuomenės bendradarbiavimą su mokyklomis.

Informaciją apie registraciją į Lietuvos kariuomenės dalinius rasite ČIA.

 

 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 11 iš 35

2017 logo
 
KONKURSO PARTNERIAI
LR Seimas
SMM
LII
LIMA siuntimui
LEU
VU IF 
LPA logo 1
Delfi RGB-new-page-001
 LNB logo
 Valdovu rumai
 vusa.RGB
LEU-SA-logo1
juodas logo GoHisto

Prisijungę

Mes turime 65 svečius online