KĄ MENA SAUSIO 13-OSIOS NAKTIS

          Istorijos mokslas - mokslas apie praeitį, dažnai asocijuojasi su apdulkėjusių knygų puslapiais ir tuo kas buvo taip seniai, taip toli, kad su mumis neturi jokio ryšio. Tai vaizdinys, kuris toks gajus ypač jaunų žmonių tarpe. Tad šiemet minint Sausio įvykių 25-asias metines, nusprendėme padėti mokiniams prisiliesti prie gyvosios istorijos, kuri tokia artima, jautri, gal ir subjektyvi, bet sava ir išgyventa.

Skaityti daugiau...
 
LIETUVOS LAISVĖS GYNIMO 25-ČIO PAMINĖJIMAS VILNIAUS ŽEMYNOS GIMNAZIJOJE

         Dar prieš Laisvės gynėjų dienos minėjimą keli Vilniaus Žemynos gimnazijos antrų klasių mokiniai dalyvavo diskusijoje „Ar nepabodo kalbėti apie patriotiškumą?" Su susirinkusiais diskutavo prof. dr. Alfredas Bumblauskas, Vytaras Radzevičius, dr. Jolanta Rimkutė, Dovydas Pancerovas. Pašnekovus kalbino dr. Norbertas Černiauskas. Diskusijoje buvo aptariama kas yra šiandienos patriotas, ar patriotizmas ir pilietiškumas - vienas kitą papildantys ar vienas kitam prieštaraujantys, kaip reiškiasi patriotizmas mene ir kasdienybėje, ar gebama ugdyti patriotus.

Skaityti daugiau...
 
LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS MINĖJIMAS ANYKŠČIŲ A. BARANAUSKO PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

      Ankstų rytą Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos bendruomenė susirinko mokyklos kieme ir dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija" Visi mokyklos mokiniai atsinešė žvakutes ir jomis sužibo stilizuotas ,,televizijos bokštas", o neužmirštuolėmis pagerbė žuvusius 1991 m. sausio 13 d. Mokyklos fojė papuošė meninė kompozicija ,,Laisvės paukščiai", kurią sukūrė mokyklos istorijos ir dailės mokytojos.

Skaityti daugiau...
 
LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS PAMINĖJIMAS BIRŽŲ „SAULĖS“ GIMNAZIJOJE

      Biržų ,,Saulės" gimnazistai dalyvavo jau tradicine tapusioje akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija". Pirmosios pamokos prasidėjo tylos minutėmis, languose plazdant žvakių liepsnelėms. Gimnazijos ketvirtokams pilietiškumo pamoką pravedė mokytoja Audronė Garšvaitė ir krašto apsaugos departamento instruktorius, Biržų rajono komendantas, atsargos majoras Vytautas Linkevičius, pertraukų metu mokiniai ir mokytojai klausėsi gimnazijos choro „Solis Ortus", vadovaujamo muzikos mokytojos Danguolės Kazakevičienės, atliekamų dainų. Sausio 13 dienos paminėjimas leido gimnazijos bendruomenei dar kartą susimąstyti apie Tėvynę, Laisvę, Pasiaukojimą, Pareigą...

Skaityti daugiau...
 
ISTORINĖS ATMINTIES PAMOKA - PRIE LAUŽŲ

„KOVA UŽ LAISVĘ VYKO NE TIK SU GINKLU RANKOJE.
BUVO IR KITOKIA KOVA- KOVA ŽODŽIU, EILĖRAŠČIO POSMU, DAINA.
OKUPANTAMS BUVO NESUPRANTAMI ŽODŽIAI: TĖVIŠKĖLĖ, LAISVĖS BROLIAI, GIRELĖ , ŽYGDARBIS.
LIETUVOS PATRIOTAMS ŠIE ŽODŽIAI REIŠKĖ KELIĄ Į NEPRIKLAUSOMYBĘ."


     Sausio 13-osios rytą Gražinos pagrindinėje mokykloje pamokos prasidėjo neįprastai. Skambant gedulingai Rekviem muzikai, mokiniai rinkosi mokyklos kieme prie simbolinių laisvės laužų paminėti Laisvės gynėjų dieną, pagerbti tragiškuose sausio įvykiuose žuvusių Lietuvos patriotų.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 11 iš 31

2017 logo
 
KONKURSO PARTNERIAI
LR Seimas
SMM
LII
LIMA siuntimui
LEU
VU IF 
LPA logo 1
Delfi RGB-new-page-001
 LNB logo
 Valdovu rumai
 vusa.RGB
LEU-SA-logo1
juodas logo GoHisto

Prisijungę

Mes turime 152 svečius online