Home
Parašė Bernardinai.lt   

Kard. Audrys Juozas Bačkis apie popiežiaus išrinkimą – tiesiai iš Vatikano

2013-03-14
 
Bažnyčiai besidžiaugiant naujojo popiežiaus Pranciškaus išrinkimu, Romoje tebesantis konklavoje dalyvavęs kardinolas Audrys Juozas Bačkis sutiko pasidalinti įspūdžiais apie naująjį Bažnyčios vadovą ir lūkesčiais iš jo tarnystės.
Plačiau...
 

juostelekovo11

                                     MarcinkeviciusVideo įrašas

 

 LIMA tarybos pirmininkė

Violeta Kriščiūnienė

juostele

 

Vytautas Sinkevičius,

Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto

Konstitucinės teisės katedros profesorius

 

Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m vasario 16 d. Deklaracija

Lietuvos teisės sistemoje

 

Skaitant Deklaraciją apima pagarbus jaudulys. Ir pasididžiavimas. Pasididžiavimas tuo, kad tokia Deklaracija buvo parašyta. Negali nesistebėti, kokios didelės dvasios ir pasiaukojimo buvo žmonės, kokį begalinį tikėjimą, kad okupuota Lietuvos valstybė vėl bus laisva, jie turėjo, kai partizanų bunkeryje, žibalinės lempos šviesoje, aplinkui siaučiant sovietų kariuomenės daliniams, tykant mirtiniems pavojams kūrė šį unikalų dokumentą. Dokumentą, kuriame atsispindi ir skaudi to meto Lietuvos istorinė patirtis, ir tautos pasiryžimas priešintis Sovietų Sąjungos okupacijai, ir gilios įžvalgos apie tai, kokia turėtų būti Lietuvos valstybė, kai ji vėl taps nepriklausoma.

Pilnas tekstas

 
KREIPIMASIS
Parašė Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos taryba   

     Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos taryba ragina visus mokytojus jungtis į skyrius ir aktyviai dalyvauti asociacijos veikloje. Skyrių kūrimas reikalingas (įkūrimo procedūrą galima rasti LIMA svetainėje istorijosmokytojai.lt , III skyrius), kad būtų galima oficialiai dalyvauti LIMA veikloje. Šiuo metu jau prasmingai  veikia Vilniaus ir Kauno skyriai, telkiasi Alytaus ir kitų miestų bei miestelių istorijos mokytojai.

     Nuolatinė kaita švietime ir istorijos mokslo sparti raida reikalauja daug papildomos veiklos ir brandesnio istorijos supratimo. Todėl būtina susitelkti ir dalintis patirtimi su kolegomis. Tai padėtų užtikrinti kokybišką ir laikmečio dvasią atitinkantį istorijos mokymą.
Narystė asociacijoje kiekvienam istorijos mokytojui suteiks galimybę net tik dalyvauti LIMA organizuojamuose renginiuose ir seminaruose, bet ir gauti metodinę bei dalykinę paramą. Be to, skyriuose galėsite aptarti savo miesto ar rajono problematiką ir atrasti naujų veiklos galimybių. Tik bendromis pastangomis galime pasiekti mums visiems rūpimų tikslų ir užtikrinti istorijos mokytojams keliamų reikalavimų įgyvendinimą. Taip pat kviestume naudotis LIMA internetinės svetainės teikiamomis galimybėmis. 
 
 
 
Konkursas

   „Šventasis Brunonas, dar vadinamas Bonifacu, arkivyskupas ir vienuolis, vienuoliktaisiais savo atsivertimo metais Rusios ir Lietuvos pasienyje pagonių užmuštas su aštuoniolika saviškių, kovo 9 dieną nukeliavo į dangų.”

 

Šiame Vokietijos Kvedlinburgo miesto moterų vienuolyno lotynų kalba rašyto metraščio (Annales aprašančiame 1009 metų kovo 9-osios įvykius, buvo pirmą kartą paminėta Lietuva (Lituae).

   Maloniai Jus kviečiame kovo 9-ąją (o moksleivius ir kitus jauniausius konkurso dalyvius – kovo 8-ąją, penktadienį) kartu su visa Lietuva dalyvauti kasmečiame „Versmės” leidyklos Lietuvos vardo pirmojo rašytinio paminėjimo renginyje – konkurse „RAŠAU LIETUVOS VARDĄ”. Taip, dalyvaudami konkurse, ir pašlovinkime Kovo 9-ąją – pirmojo Lietuvos paminėjimo dieną – LIETUVOS DIENĄ. Šią dieną – kovo 9-ąją – su meile užrašykime ir paskleiskime po pasaulį žodį LIETUVA – kuo prasmingiau, įspūdingiau, gražiau, naujoviškiau... Savo užrašyto žodžio LIETUVA nuotraukas ar pačius kūrinius kartu su palinkėjimais ir atsiliepimais maloniai prašome atsiųsti mums adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba paprastu paštu – „Versmės” leidyklai, Geležinkelio g. 6, 02100 Vilnius.

   Gražiausių ir prasmingiausių užrašų autoriai, kaip ir kasmet, bus apdovanoti „Versmės” leidyklos bei konkurso partnerių įsteigtais prizais, o visi gauti darbai kartu su šimtais ankstesnių metų konkurso darbų bus skelbiami leidyklos interneto svetainėje www.versmė.lt/LIETUVOSDIENA, taip pat spaudoje.

   Jūsų laiškų ir nuotraukų su įprasmintu užrašu LIETUVA nekantriai lauksime iki kovo 15 dienos.

                                                                                                                   Jūsų „Versmės” leidykla

http://www.versme.lt/pav/LD2013.jpg

„Šventasis Brunonas, dar vadinamas Bonifacu, arkivyskupas ir vienuolis, vienuoliktaisiais

savo atsivertimo metais Rusios ir Lietuvos pasienyje pagonių užmuštas su aštuoniolika saviškių,

kovo 9 dieną nukeliavo į dangų.”

Šiame Vokietijos Kvedlinburgo miesto moterų vienuolyno lotynų kalba rašyto metraščio (Annales 

aprašančiame 1009 metų kovo 9-osios įvykius, buvo pirmą kartą paminėta Lietuva (Lituae).

Maloniai Jus kviečiame kovo 9-ąją (o moksleivius ir kitus jauniausius konkurso dalyvius – kovo 8-ąją, penktadienį) kartu su visa Lietuva dalyvauti kasmečiame „Versmės” leidyklos Lietuvos vardo pirmojo rašytinio paminėjimo renginyje – konkurse „RAŠAU LIETUVOS VARDĄ”. Taip, dalyvaudami konkurse, ir pašlovinkime Kovo 9-ąją – pirmojo Lietuvos paminėjimo dieną – LIETUVOS DIENĄ.

Šią dieną – kovo 9-ąją – su meile užrašykime ir paskleiskime po pasaulį žodį LIETUVA – kuo prasmingiau, įspūdingiau, gražiau, naujoviškiau...

Savo užrašyto žodžio LIETUVA nuotraukas ar pačius kūrinius kartu su palinkėjimais ir atsiliepimais maloniai prašome atsiųsti mums adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai arba paprastu paštu – „Versmės” leidyklai, Geležinkelio g. 6, 02100 Vilnius.

Gražiausių ir prasmingiausių užrašų autoriai, kaip ir kasmet, bus apdovanoti „Versmės” leidyklos bei konkurso partnerių įsteigtais prizais, o visi gauti darbai kartu su šimtais ankstesnių metų konkurso darbų bus skelbiami leidyklos interneto svetainėje www.versmė.lt/LIETUVOSDIENA, taip pat spaudoje.

Jūsų laiškų ir nuotraukų su įprasmintu užrašu LIETUVA nekantriai lauksime iki kovo 15 dienos.

                                                                                                                    Jūsų „Versmės” leidykla

 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 47 iš 50

logo 2020 mazas failas

KONKURSAS

KONKURSO PARTNERIAI
LR Seimas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
LII
LIMA siuntimui
VU IF
Delfi RGB-new-page-001
LNB logo
Valdovu rumai
juodas logo GoHisto

Prisijungę

Mes turime 19 svečius online