Home
Mokytojo diena

images 1

„…Pamoka, tai mokytojo ir mokinio bendrystė. Tikroji mokytojystė yra nesibaigiantis šviesos davimas mokiniui. Tikroji mokinystė yra nenuilstantis veržimasis į mokytoją, į šviesą. Pamoka – gyvenimo pamatas ir pats gyvenimas…“              

(Š. Amonašvili)

           Mieli Kolegos,

tegauna Jūsų mokiniai svarbiausias pažinimo, ieškojimų ir atradimų džiaugsmo, išminties,  pareigos, atsakomybės, pagarbos, tolerancijos pamokas!

Telydi Jus sėkmė! Su Mokytojo diena!

                                                       LIMA tarybos vardu Violeta Kriščiūnienė

 
2013 m. valstybinių brandos egzaminų rezultatai
Parašė R.Jokimaitis, ŠMM Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausiasis specialistas   

2013 m. valstybinių brandos egzaminų rezultatai

(parengta pasinaudojant ir remiantis www.egzaminai.lt, NEC ir UPC darbuotojų metodinėse dienose skelbta informacija)

Prašymus laikyti brandos egzaminus 2013 m. pateikė 39 980 kandidatų (2011- 49609; 2012-44852). Vienas kandidatas vidutiniškai pasirinko laikyti apie 3,25 egzamino (pernai – 3,17). Be privalomojo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino, šiais metais populiariausi buvo šie: valstybinis užsienio kalbos (anglų) (16 428 kandidatai), valstybinis istorijos (15 196 kandidatai) ir valstybinis matematikos (15 139 kandidatai) egzaminas. 

Plačiau...

 
20-oji kasmetinė EUROCLIO konferencija
Parašė Vitalijus Fursovas   

   Europos istorijos mokytojų asociacija (EUROCLIO) kasmet rengia tarptautines konferencijas ir mokymus įvairiose Europos vietovėse. Šiemet renginys vyko 2013 m. balandžio 7-13 d. Vokietijoje, Tiūringijos sostinėje Erfurte. Konferencijos tema ,,Atspindint atmintį: bendros atminimo kultūros mokymo istorija“.

     1 2

Erfurto vaizdai

   Konferencijoje dalyvavo istorijos mokytojai, dėstytojai, mokslininkai iš 37 šalių. EUROCLIO sekretoriatas drauge su Vokietijos istorijos mokytojų asociacija parengė turiningą programą, kuri apėmė laikotarpį nuo viduramžių iki naujausių laikų. Temos buvo įvairios: Vokietijos kultūra ir žydų istorija, holokaustas ir nacionalsocializmas, šaltojo karo problematika. Žinoma, pakankamai laiko buvo skirta istorijos dėstymo klausimams, mokytojai turėjo galimybę pasidalinti savo patirtimi praktinių užsiėmimų metu.

Skaityti daugiau...
 
XXIII Lietuvos mokinių istorijos olimpiada
Parašė Žaneta Vaškevičienė   

1

                                     Gintaro Tamkaus nuotr.

Praeitą savaitę, balandžio 26-27 dienomis, Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje šurmuliavo gabiausi Lietuvos jaunieji istorikai. Džiugu buvo matyti iš įvairių Lietuvos kampelių taip gausiai susirinkusius, žingeidžius, smalsius ir kūrybiškus mokinius bei  juos lydėjusius mokytojus. Šių metų jaunųjų istorikų olimpiados tema buvo ,, Lietuvių tautos kova dėl valstybingumo atkūrimo 1940-1990 metais“.

Olimpiadą organizavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Kauno miesto savivaldybė, Kauno Maironio universitetinė gimnazija, Lietuvos edukologijos universiteto istorijos fakultetas, Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Renginys finansuotas iš Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programos lėšų.

Skaityti daugiau...
 
Aktyvėja Alytaus istorijos mokytojai
Parašė Asta Lukšienė   


   Aktyvėjanti ir atsinaujinanti istorijos mokytojų bendruomenės veikla džiugina Alytaus istorijos mokytojų asociacijos skyriaus narius. Suvokdami, kad tik vienybėje - stiprybė, Alytaus mokytojai dar praeitą rudenį atnaujino narystę asociacijoje.  

   Balandžio 3 dieną vykusiame susirinkime LIMA Alytaus skyriaus pirmininke buvo išrinkta A.Ramanausko – Vanago gimnazijos istorijos mokytoja Ramutė Volkuvienė, iždininke Vidzgirio pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Asta Truncienė.

   Stebėdami vykstančius pokyčius  LIMA veikloje aktyvūs Alytaus mokytojai tikisi platesnio ir efektyvesnio įvairių  Lietuvos rajonų mokytojų bendradarbiavimo, gerosios patirties sklaidos ir visiems rūpimų klausimų sprendimo. Ramutė Volkuvienė pasidžiaugė, kad skyriaus veikloje noriai ir energingai dalyvauja jauni mokytojai.

   Tikimasi, kad ši LIMA grupė netik aktyviai dirbs, bet ir įkvėps vienytis kitus Dzūkijos mokytojus.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 44 iš 50

logo 2020 mazas failas

KONKURSAS

KONKURSO PARTNERIAI
LR Seimas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
LII
LIMA siuntimui
VU IF
Delfi RGB-new-page-001
LNB logo
Valdovu rumai
juodas logo GoHisto

Prisijungę

Mes turime 6 svečius online