lgeles

    Vasario 16-oji gaivina tautos atmintį, primena skaudžiausius ir svarbiausius valstybės istorijos epizodus: gyvenimą laisvoje valstybėje, okupacijas, pasipriešinimus, trėmimus, partizanų ryžtą 1949 m. vasario 16-ają gaivinti merdinčią valstybę ir 1990 m. kovo 11 –ąją - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą. Ši data dabartį jungia su praeitimi, kad žmonės saugotų ir puoselėtų laisvės viltį.

     Ji visiems: ir gyvenantiems Lietuvoje, ir atsidūrusiems toli nuo gimtųjų namų, nuolat primena – lietuviais esame mes gimę!!!

      Su Lietuvos Valstybės atkūrimo diena, mieli Kolegos!

                                                                             Gražios Jums šventės!

      Nuoširdžiai  LIMA tarybos vardu Violeta Kriščiūnienė                       

lgeles

 
Vilniaus miesto istorijos olimpiada
Parašė Laima Plentienė ir Jurgita Širvaitienė   

Dideli žmonės anksčiau už kitus pamato tekančią saulę.

Indėnų patarlė      

2013 m. vasario 12 dieną mūsų gimnazijoje vyko Vilniaus miesto 10-12 klasių mokinių istorijos olimpiada, skirta lietuvių laisvės kovoms atminti „Lietuvių tautos kova dėl valstybingumo atkūrimo 1940-1990 m.“ Džiugu , kad Vasario 16-osios išvakarėse mūsų gimnazijai buvo patikėta suorganizuoti istorijos olimpiadą tokia svarbia kiekvienam Lietuvos piliečiui tema.

1 nuotrauka1

 

 

Skaityti daugiau...
 

 

   9 985    Įsteigta Lietuvos pedagogų asociacijų vadovų taryba

 

Šių metų sausio 3-ąją dieną Vilniuje rinkosi Lietuvos mokytojų-dalykininkų bei dėstytojų asociacijų vadovai. Susitikime dalyvavo Lietuvos anglų kalbos mokytojų, Lietuvos biologijos mokytojų, Lietuvos chemijos mokytojų, Lietuvos geografijos mokytojų, Lietuvos informatikos mokytojų, Lietuvos istorijos mokytojų, Lietuvos kalbų pedagogų, Klasikų, Lietuvos muzikos mokytojų, Lietuvos prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų, Šokio mokytojų asociacijų, Lietuvos dailės ugdytojų draugijos, Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjungos bei Lituanistų sambūrio vadovai ar jų atstovai. Prie įsteigtos Tarybos suskubo prisijungti ir Lietuvos matematikos mokytojų, Lietuvos Respublikos rusų kalbos (užsienio kalbos) mokytojų Lietuvos socialinų pedagogų ir Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos.

Plačiau...
 
Mieli Kolegos,

dar vieną ratą apsukome, gražių darbų daug nuveikėme. Sustokime akimirkai, pakelkime akis į dangų, pagaukime savo snaigę, vienintelę tokią. Pamąstykime apie praėjusius metus, paleiskime susikaupusius rūpesčius ir pasitikime Naujuosius spindėdami, lyg snaigės – vienintelės, unikalios ir nepakartojamos. Tegul šios šventės atneša Jums vidinę ramybę, tyrą džiugesį, o ateinantys metai būna kupini šviesių vilčių ir naujų idėjų.

Nuoširdžiai

Violeta Kriščiūnienė LIMA tarybos pirmininkė

 
J. Ratzinger / Benediktas XVI. Gimimas iš Mergelės – mitas ar istorinė tiesa?
Parašė http://www.katalikuleidiniai.lt   

2012-12-18

Laukdami popiežiaus Benedikto XVI knygos „Jėzus iš Nazareto. Prologas. Pasakojimai apie vaikystę“ lietuviško leidimo siūlome dar vieną jos ištrauką.

Arcabas (g. 1926). Švč. M. Marija lanko Elžbietą. Bet pagaliau visiškai rimtai turime paklausti: Ar tai, ką abu evangelistai Matas ir Lukas skirtingai ir remdamiesi skirtingomis tradicijomis praneša apie Jėzaus pradėjimą Mergelėje Marijoje Dvasios veikimu, yra istorinė tikrovė, realus, istorinis įvykis, ar vis dėlto pamaldi legenda, kuria savaip norima išreikšti ir paaiškinti Jėzaus slėpinį?

Pirmiausia pradedant Eduardu Nordenu († 1941) ir Martinu Dibeliusu († 1947), pasakojimo apie mergeliškąjį Jėzaus gimimą ištakų mėginta ieškoti religijos istorijoje ir manyta jas atradus Egipto faraonų pradėjimo ir gimimo istorijose. Antra giminingų vaizdinių sritis aptikta ankstyvajame judaizme, vėlgi Egipte, Filono Aleksandriečio († po 40 po Kr.) mokyme. Vis dėlto abi vaizdinių sritys viena nuo kitos labai skiriasi. Vaizduojant dieviškąjį faraonų pradėjimą, kai dievybė fiziškai suartėja su motina, galiausiai siekiama teologiškai įteisinti valdovo kultą; tai politinė teologija, trokštanti nukelti karalių į to, kas dieviška, plotmę ir taip įteisinti jo pretenziją į dieviškumą. Filono pasakojimas apie protėvių sūnų gimimą iš dieviškosios sėklos, priešingai, yra alegorinio pobūdžio. „Protėvių žmonos... virsta dorybių alegorijomis. Kaip tokios, jos tampa nėščios nuo Dievo ir savo vyrams pagimdo per jas įkūnytas dorybes“ (Gnilka, op. cit., p. 25). Kaip toli peržengiama alegorijos riba, nustatyti sunku.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 31 32 33 34 35 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 33 iš 35

2017 logo
 
KONKURSO PARTNERIAI
LR Seimas
SMM
LII
LIMA siuntimui
LEU
VU IF 
LPA logo 1
Delfi RGB-new-page-001
 LNB logo
 Valdovu rumai
 vusa.RGB
LEU-SA-logo1
juodas logo GoHisto

Prisijungę

Mes turime 67 svečius online