Home
LIETUVOS LAISVĖS GYNIMO 25-ČIO PAMINĖJIMAS VILNIAUS ŽEMYNOS GIMNAZIJOJE

         Dar prieš Laisvės gynėjų dienos minėjimą keli Vilniaus Žemynos gimnazijos antrų klasių mokiniai dalyvavo diskusijoje „Ar nepabodo kalbėti apie patriotiškumą?" Su susirinkusiais diskutavo prof. dr. Alfredas Bumblauskas, Vytaras Radzevičius, dr. Jolanta Rimkutė, Dovydas Pancerovas. Pašnekovus kalbino dr. Norbertas Černiauskas. Diskusijoje buvo aptariama kas yra šiandienos patriotas, ar patriotizmas ir pilietiškumas - vienas kitą papildantys ar vienas kitam prieštaraujantys, kaip reiškiasi patriotizmas mene ir kasdienybėje, ar gebama ugdyti patriotus.

Skaityti daugiau...
 
LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS MINĖJIMAS ANYKŠČIŲ A. BARANAUSKO PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

      Ankstų rytą Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos bendruomenė susirinko mokyklos kieme ir dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija" Visi mokyklos mokiniai atsinešė žvakutes ir jomis sužibo stilizuotas ,,televizijos bokštas", o neužmirštuolėmis pagerbė žuvusius 1991 m. sausio 13 d. Mokyklos fojė papuošė meninė kompozicija ,,Laisvės paukščiai", kurią sukūrė mokyklos istorijos ir dailės mokytojos.

Skaityti daugiau...
 
LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS PAMINĖJIMAS BIRŽŲ „SAULĖS“ GIMNAZIJOJE

      Biržų ,,Saulės" gimnazistai dalyvavo jau tradicine tapusioje akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija". Pirmosios pamokos prasidėjo tylos minutėmis, languose plazdant žvakių liepsnelėms. Gimnazijos ketvirtokams pilietiškumo pamoką pravedė mokytoja Audronė Garšvaitė ir krašto apsaugos departamento instruktorius, Biržų rajono komendantas, atsargos majoras Vytautas Linkevičius, pertraukų metu mokiniai ir mokytojai klausėsi gimnazijos choro „Solis Ortus", vadovaujamo muzikos mokytojos Danguolės Kazakevičienės, atliekamų dainų. Sausio 13 dienos paminėjimas leido gimnazijos bendruomenei dar kartą susimąstyti apie Tėvynę, Laisvę, Pasiaukojimą, Pareigą...

Skaityti daugiau...
 
ISTORINĖS ATMINTIES PAMOKA - PRIE LAUŽŲ

„KOVA UŽ LAISVĘ VYKO NE TIK SU GINKLU RANKOJE.
BUVO IR KITOKIA KOVA- KOVA ŽODŽIU, EILĖRAŠČIO POSMU, DAINA.
OKUPANTAMS BUVO NESUPRANTAMI ŽODŽIAI: TĖVIŠKĖLĖ, LAISVĖS BROLIAI, GIRELĖ , ŽYGDARBIS.
LIETUVOS PATRIOTAMS ŠIE ŽODŽIAI REIŠKĖ KELIĄ Į NEPRIKLAUSOMYBĘ."


     Sausio 13-osios rytą Gražinos pagrindinėje mokykloje pamokos prasidėjo neįprastai. Skambant gedulingai Rekviem muzikai, mokiniai rinkosi mokyklos kieme prie simbolinių laisvės laužų paminėti Laisvės gynėjų dieną, pagerbti tragiškuose sausio įvykiuose žuvusių Lietuvos patriotų.

Skaityti daugiau...
 
AR KOKYBIŠKAI MOKOMA(SI) ISTORIJOS ŠIANDIENINĖJE LIETUVOS MOKYKLOJE?
Parašė LIMA Tarybos pirmininkės pavaduotojas Saulius Jurkevičius   

Klausimas

     

 

 

 

      Kokybiškas istorijos mokėjimas apima geras žinias ir išlavintus gebėjimus. Be tvirtų žinių, t. y. gerai išmoktos faktologijos sudėtinga prideramai lavinti istorinius gebėjimus. Tačiau tik pastarųjų pagalba galime paaiškinti įvykių priežastis ir jų pasekmes, analitiškai vertinti procesus bei daryti argumentuotas išvadas. Taigi žinios ir gebėjimai yra dvi prasmingai besisiejančios pažinimo dalys, kurios sudaro vieningą visumą. Tik abiejų šių dalių kokybiška dermė leidžia ugdyti brandų žmogų, sugebantį suprasti istorijos raidos ypatumus ir jos sudėtingumą.
   Jeigu bandytume įvertinti šiandienines istorijos mokymo pagrindines tendencijas, turėtume konstatuoti, kad nepagrįstai yra nuvertinamos žinios, o mokinių gebėjimai lavinami labai paviršutiniškai. Statistiniai duomenis rodo, kad didžioji dalis mokinių turi fragmentiškas žinias ir prastus istorinius gebėjimus. 2015 m. istorijos valstybinio brandos egzamino rezultatai tai akivaizdžiai liudija.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 33 iš 52

logo 2020 mazas failas

KONKURSAS

KONKURSO PARTNERIAI
LR Seimas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
LII
LIMA siuntimui
VU IF
Delfi RGB-new-page-001
LNB logo
Valdovu rumai
juodas logo GoHisto

Prisijungę

Mes turime 5 svečius online